Tigera Woodse čeká obhajoba, získá rekordní 83. titul?

Tiger Woods

Poprvé od minutého cutu na US Open se fanouškům ukáže Tiger Woods v oficiálním turnaji PGA Tour. V tomto týdnu bude obhajovat titul na ZOZO Championship a zdá se, že na lepší místě by o svůj rekordní 83. titul na PGA Tour usilovat ani nemohl.

Hrát se totiž nebude v Japonsku, kde se loni konal premiérový ročník akce, ale v kalifornském Sherwood Country Clubu. Tam našel turnaj pro letošní rok náhradní útočiště kvůli pokračující pandemii koronaviru COVID-19.

Jedná se přitom o jedno z míst Tigeru Woodsovi zaslíbených.

V minulosti zde totiž pořádal hned čtrnáctkrát svůj turnaj Hero World Challenge, který se následně přestěhoval na Bahamy a pro letošek musel být zrušen. A Woodsova bilance v Sherwoodu je doslova impozantní.

Z dvanácti účastí vytěžil pět vítězství a stejný počet druhých míst. Samozřejmě, bavíme se o době jeho největší slávy, kdy golfu naprosto dominoval, ale i tak je jasné, že se pro něho jedná o jasnou výhodu.

"Hrál jsem zde opravdu dobře. Musíme ale připomenout, že nyní bude startovní pole výrazně větší. Já tehdy musel porazit jen 17 kluků, což je velký rozdíl," připomněl Woods před startem druhého ročníku ZOZO Championship, na kterém se představí celkem 78 golfistů.

A jaké další změny na něho čekají? "Hřiště se příliš nezměnilo, ale greeny od mého posledního hraní zde ano. Jsou placatější a větší. Některé vrstvy jsou pryč a bude to tak jiné," všiml si 44letý Američan.

"Snad mi bude vše vycházet už od čtvrtka a prožiji skvělý týden," doufá Woods, který se pokusí v dobře známém, skoro až domácím prostředí definitivně pokořit Sama Sneada a získat rekordní 83. titul na okruhu.

Zatím jich mají oba na svém kontě 82. Tiger se přitom tomu 83. od svého loňského vítězství na ZOZO Championship zatím přiblížil jen jednou. Letos v lednu byl před finálovým kolem ve hře o titul v Torrey Pines, ale nakonec skončil dělený devátý, šest ran za prvním místem.

Od té doby se přitom na hřištích spíše hledá a nejinak tomu bylo při jeho posledním startu, prvním v nové sezoně na US Open.

"Má hra je na tom rozhodně lépe, než tomu bylo na US Open. Cítím se lépe připravený, celkově lepší a snad se mi to podaří promítnout také do mé hry na hřišti," dodal odhodlaně Tiger Woods.

Ten půjde v úvodních dvou kolech v jednom flightu s Xanderem Schauffelem a Mattem Wolffem. Nejen je budete moci sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu, od čtvrtka do neděle vždy od 23:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení