Spilková i Woods se trápili, jsou (před)poslední

Tiger Woods

Pokud patříte mezi ty golfové fanoušky, kteří drží palce Kláře Spilkové a Tigeru Woodsovi, tak jste si čtvrteční pozdní večer a noc příliš neužili. Woods vstoupil do turnaj ZOZO Championship jako obhájce kolem za 76 ran (+4) a je předposlední, Spilková je pak po výsledku 80 ran (+8) na Drive On Championship dokonce na posledním místě.

Woods si před svým prvním startem od minutého cutu na US Open věřil. Vždyť byl ZOZO Championship přesunut kvůli pandemii koronaviru z Japonka do kalifornského Sherwood Country Clubu, kde v minulosti pětkrát vyhrál svůj vlastní turnaj Hero World Challenge.

Tentokrát to ale nebyl jeho den. Tiger se trápil jak z týčka (7 ze 13 trefených fairwayí), tak při hře do greenu (10 z 18). A světové to v jeho podání nebylo ani na nich. Během celého dne zahrál jen dva berdíky.

Zkušenému Američanovi se nedařilo především na pěti pětiparech, na kterých byl zvyklý během své kariéry jinak dominovat. Ve čtvrtek na nich ale i kvůli double bogey na třináctce poztrácel celkem tři rány. I kvůli tomu je v 78členném startovním poli na děleném 75. místě.

Ve vedení turnaje je po 1. kole Sebastian Muňoz, který se dostal osm ran pod par a má ránu náskok na Justina Thomase s Tyrrellem Hattonem. Přímý přenos z druhého kola sledujte na Golf Channelu v pátek od 23:00.

Průběžné pořadí turnaje PGA Tour naleznete zde.

Nepříznivou sérii pěti turnajů, na kterých neprošla cutem, chtěla v tomto týdnu v Greensboro ukončit Klára Spilková na Drive On Championship. Po prvním kole to ale na postup do víkendu opět nevypadá.

Nejlepší česká golfistka ve čtvrtek ani jednou nezaskórovala, na každé z devítek si připsala dvě bogey a jednoho dabláče a celkově tak na hřišti poztrácela osm ran. Na průběžném posledním děleném 107. místě ztrácí na prozatímní hranici cutu šest ran.

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení