Matuše tripláč nerozhodil, po cutu je ve čtvrté desítce

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš se dokázal ve druhém kole Andalucía Challenge de Cádiz vyrovnat s nepříjemným triple bogey, po kterém se zdálo, že bude muset horko těžko bojovat o cut. On na něj však zareagoval nejlepším možný způsobem a před víkendem je na děleném 33. místě.

Matuš byl po prvním kole dělený čtrnáctý, jedinou ránu za TOP 10. Do toho druhého vstoupil stejně jako do prvního ztrátou rány na jedničce, po které přidal ve čtvrtek na úvodní devítce osm parů.

Kritická situace pro něho nastala po velmi těžké desítce, na které zahrál triple bogey a z ničeho nic byl na skóre +4 v kole a +3 pro turnaj.

Jenže z obtíží se český profík dostal dvěma berdíky hned na následujících dvou jamkách, a třetí birdie dne přidal na patnáctce. V tu chvíli byl celkově v paru, čekaly ho však doslova brutální poslední tři jamky.

Nakonec si na nich Matuš pohoršil o jednu ránu kvůli bogey na sedmnáctce a musel se tak spokojit s výsledkem 74 ran (+2). V celkových počtech je na plus jedné, když si pohoršil do čtvrté desítky.

Před víkendem vedou Niall Kearney a Jacobo Pastor (oba -7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení