Matuš se loučil berdíkem, ve Španělsku skončil čtyřicátý

Stanislav Matuš

Stanislavu Matušovi skončila letošní soutěžní sezona. Rozloučil se s ní děleným 40. místem na Andalucía Challenge de Cádiz, a neprobojoval se tak do finálového turnaje Challenge Tour, který se uskuteční ve Španělsku v příštím týdnu i s Ondřejem Lieserem.

Matuš potřeboval skončit zhruba do pátého místa, aby měl šanci probojovat se na finálovou akci série, které se na Mallorce zúčastní jen 45 nejlepších hráčů sezony a zahrají si o 350 000 eur.

Po prvním kole, po kterém českému profíkovi patřila dělená 14. příčka, se zdálo, že by mohl mít šanci. Už po druhém si ale pohoršil do čtvrté desítky a špici leaderboardu se už nepřiblížil.

I kvůli tomu, že mu neseděla hned první jamka hřiště v Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri v Cádizu. V sobotním finálovém kole si na ní připsal už třetí bogey v turnaji a nenastartoval se k senzační jízdě, díky které by mohl pomýšlet na elitní desítku.

Celkem si Matuš připsal v sobotu pět bogey a tři birdie, to poslední na závěrečné osmnáctce, a stejně jako ve druhém kole zahrál za 74 ran (+2). Dvě rány nad parem skončil nakonec i celkově, sedm ran za TOP 10.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení