Skvělý Lieser už je třetí! V neděli si zahraje o titul i European Tour

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser je neskutečně blízko tomu, stát se prvním Čechem s plnou kartou na European Tour. Před nedělním finálovým kolem Challenge Tour Grand Final je totiž na děleném třetím místě, a na Mallorce tak bude hrát nejen o titul, ale i o další posun ve své kariéře.

Karta na European Tour je letos kvůli pandemii koronaviru připravena pouze pro pět nejlepších hráčů v konečném pořadí Challenge Tour. V něm patřilo Lieserovi před posledním turnajem šesté místo, nyní už je ale v projektovaném pořadí podle aktuálních výsledků pátý!

Ještě však zbývá odehrát jedno kolo...

Do něho jde Lieser z fantastické výchozí pozice, když na prvního Alexandera Knappeho ztrácí jen dvě rány. V sobotu totiž nejlepší český golfista zapsal čistou rundu s pěti berdíky (1, 6, 7, 11, 17) a polepšil si na průběžné skóre -8, které stačí na dělené třetí místo.

Cesty na European Tour přitom pro Liesera povedou v neděli dvě. První je jednoduchá  vyhrát. V tu chvíli by se nemusel ohlížet na ostatní výsledky a bylo by jasné, že skončí v TOP 5 Order of Merit.

To se mu může podařit i v případě, že se udrží na špici a jeho nejbližší soupeři v boji o elitní pětku celkového pořadí si v neděli nepolepší.

Platí to především v případě Angličana Matta Forda, který v sobotu zahrál za +1 a klesl na dělené 11. místo. Za sebou pak potřebuje nechat také Christofera Blomstranda, se kterým aktuálně dělí třetí příčku, a Kristiana Krogha Johannessena, který je šestý s mínus sedmi.

Nezbývá než v neděli držet palce! Exkluzivní hodinový sestřih z třetího kola si pak můžete dát dnes od 22:00 na stanici Golf Channel.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení