Obří smůla. Lieser má COVID-19, v Dubaji hrát ET nebude

Ondřej Lieser

V tomto týdnu si měl zahrát první turnaj European Tour díky nově získané kartě kategorie 20 za dvě listopadová vítězství na Challenge Tour. Místo toho ale musel Ondřej Lieser nastoupit v Dubaji do povinné karantény. Byl totiž pozitivně testován na COVID-19.

Je to velký pešek. Lieser měl v závěru roku formu jako hrom, když vyhrál dva španělské turnaje Challenge Tour a díky tomu jako první Čech i celou sérii. Nyní však pro něho sezona předčasně skončila.

Ta zpráva se začala v úterý pozdě večer šířit českým internetem a hodinu před půlnocí ji na sociálních sítích potvrdil sám nejlepší český golfista.

"To, čeho se většina z nás na turnaji obává, mě potkalo. V ČR jsem byl v sobotu testován s covid negativním výsledkem, bohužel tady v Dubaji jsem byl testován pozitivně," potvrdil Lieser.

Podle vlastních slov se cítí dobře, přesto musí nastoupit do povinné 14denní karantény: "Rád bych poděkoval European Tour i hotelu Atlantis, The Palm za to, jak se o nás perfektně starají. Díky moc za podporu všem a těším se na příští sezónu."

"Zároveň se omlouvám, ale nebudu reagovat na telefonáty, zprávy ani dávat rozhovory, potřebuju teď trochu klidu. Přeji všem krásné Vánoce a pevné zdraví," dodal Lieser, který byl v úterý vyhlášen novináři 23. nejlepším českým sportovcem pro rok 2020.

Není přitom jediným hráčem, který se na poslední chvíli turnaje Golf in Dubai Championship nezúčastní. Pozitivně testováni na COVID-19 byli také Romain Langasque a Tom Lewis.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení