Matušovi první kolo v Jižní Africe nevyšlo, na cut ztrácí dvě rány

Stanislav Matuš

Do svého posledního turnaje v roce 2020 nevstoupil Stanislav Matuš v Gary Player Country Clubu optimálně. Na South African Open je po prvním kole za 76 ran (+4) až na děleném 94. místě.

Na hranici cutu tak po úvodní rundě zatrácí český golfový profesionál dvě rány. Teoreticky by tak v pátek mohlo stačit dojít v paru, aby Matuš cutem prošel, ale spíše bude muset zamířit do červených čísel.

Jinak pro něho sezona skončí po druhém kole druhého nejstaršího golfového Open na světě. Do toho Matuš vstoupil ve čtvrtek na druhé devítce, na které zapsal osm parů a jedno bogey na dvanáctce.

Vstup do druhé poloviny kola se mu pak vůbec nepovedl, když zahrál další dvě bogey na jedničce a trojce. Svým jediným berdíkem dne hned na následující čtyřce se pak nenastartoval, do konce kola ještě naopak ztratil další dvě rány na šesté jamce. Dohrál tak za plus čtyři.

Nejlepší skóre dne zaznamenalo v Sun City šest hráčů, kteří se dostali pět ran pod par a dělí tak před pátkem první místo. Je mezi nimi i šampion z minulého týdne, domácí Christiaan Bezuidenhout.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení