Matuš zabojoval a cutem v JAR na ET prošel přesně na ránu!

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš si ještě o dva dny prodloužil letošní sezonu! Po nepovedeném prvním kole zamířil v tom druhém na South African Open pod par a na turnaji European Tour prošel na ránu cutem.

Matuš byl po prvním kole za 76 ran (+4) dvě rány za hranicí cutu a bylo zřejmé, že aby se probojoval do víkendových kol, musel v pátek zamířit pod par. A to se mu v Gary Player Country Clubu podařilo!

A to i přesto, že do druhého kola vstoupil ztrátou rány hned na jedničce. Ještě na úvodní devítce si však připsal dvě birdie (3, 6) a vypadalo to dobře. 

Českého golfového profesionála nerozhodilo ani druhé bogey dne na dvanáctce, které ho vrátilo do paru a on musel znovu útočit, aby si ještě minimálně o jednu ránu polepšil. To se mu podařilo čtrnáctce.

Díky třem birdie a dvěma bogey z toho bylo kolo za 71 ran (-1) a s celkovým skóre +3 prošel z děleného 63. místa cutem přesně na ránu.

Ve vedení turnaje jsou se skóre -10 domácí šampion z minulého týdne Christiaan Bezuidenhout a vítěz Czech Masters Jamie Donaldson. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení