Šampion ze Zbraslavi vyhrál na European Tour, Rozner slaví v Dubaji

GettyImages-1289537930.jpg

Že se vyplatí chodit i na turnaje Challenge Tour opět potvrdil v tomto týdnu Golf in Dubai Championship. Ten, kdo totiž v loňském roce vyrazil minimálně na finálové kolo Prague Golf Challenge, mohl se potkat s dalším šampionem European Tour. Tím se stal právě v Dubaji Francouz Antoine Rozner, vítěz Prague Golf Challenge z roku 2019.

Rozner potvrzuje, že je jak velkým golfovým talentem, tak dříčem. Svou cestu k vítězství na European Tour si po svém přestupu k profesionálům v roce 2016 vyšlapal od úpatí až na vrchol evropské série.

Nejprve koncem roku 2016 zvládl Q-School Alps Tour, satelitního okruhu podobného Pro Golf Tour, na které strávil pouhý rok. Po něm se posunul na Challenge Tour, kde po první rozkoukávající sezoně v té druhé dvakrát vyhrál, kromě Prahy ještě ve Španělsku, a zamířil ještě výše.

A na European Tour mu k vítězství stačil pouhý rok. Mohlo přitom přijít mnohem dříve, už přesně před rokem skončil dělený druhý na Mauriciu a letos v září třetí v Andalusii, dočkal se ale až v Dubaji.

Tam přitom před finálovým kolem ztrácel z děleného pátého místa na vedoucího Andyho Sullivana čtyři rány, nedělní rundou za 64 ran (-8) se ale posunul na konečné skóre -25 a vyhrál o dvě rány.

"Hodně to pro mě znamená. Byl to pro nás zvláštní rok, museli jsme si projít hodně věcmi a létat po celém světě... Ale takto ho zakončit, kolem osm pod par, je báječné," nezastíral 27letý Francouz.

 Rodák z Paříže se na dělené první místo dostal eaglem na třináctce, a i když následně zahrál bogey na patnáctce, další dva berdíky v samém závěru (16, 18) mu na vítězství stačili. Především díky tomu, že lídr od prvního kola a hlavní nedělní favorit Sullivan hrál v neděli jen za 70 (-2).

"Abych byl upřímný, že vedu jsem si poprvé všiml, když jsem stál na 18. greenu. Moc se na leaderboardy nedívám. Věděl jsem, že mi to jde. Nevěděl jsem však, že je to až tak dobré a jsem nadšený," dodal Rozner.

Ten měl už před turnajem jistý start na velkém finále série v příštím týdnu, které se bude hrát také v Dubaji v resortu Jumeirah, hráči pouze vymění hřiště Fire za Earth. 

Účasti na DP World Tour Championship si přitom velmi váží. "Letos jsem nehrál na žádném turnaji z Rolex Series, takže ten turnaj je pro mě velkou věcí a nemohu se ho dočkat," uzavřel nový francouzský šampion.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení