První turnaj European Tour roku 2021 si dají také Rory a JT

McIlroy a Thomas

European Tour v tomto týdnu představila svůj kalendář pro rok 2021 a hned v jeho úvodu čeká na golfové fanoušky skutečná pecka. Série totiž v lednu odstartuje akcí Rolex Series v Abú Zabí, které se mimo jiné hvězdy zúčastní Rory McIlroy a Justin Thomas.

Evropská série v příštím roce kromě majorů a turnajů ze série WGC nabídne také čtyři lukrativní turnaje ze série Rolex Series, na kterých se představí ti nejlepší hráči světa.

Hned ten první v Abú Zabí láká velká jména.

Svou účast měsíc před akcí (21.-24. ledna) potvrdili Rory McIlroy a Justin Thomas, aktuální třetí a čtvrtý hráč světového žebříčku. Budou tak hlavními hvězdami Abu Dhabi HSBC Championship.

Pro světovou trojku Thomase se bude jednat o teprve čtvrtý turnaj na European Tour v kariéře. Do teď startoval pouze na Alfred Dunhill Links Championship (2013), French Open (2018) a Scottish Open (2019).

"Těším se na svůj první turnaj v Abú Zabí. Slyšel jsem o hřišti skvělé věci a jelikož to bude první turnaj Rolex Series v novém roce, jsem si jistý, že nabídne silné startovní pole," věří Američan.

To rodák ze severoirského Holywoodu hraje v Abú Zabí pravidelně, když zde už čtyřikrát skončil druhý. Na své první vítězství ale McIlroy na populárním turnaji stále čeká.

"Je to vždy pro hráče skvělá akce a pro mě to je skvělé místo k výkopu sezony 2021," vzkázal McIlroy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení