Lieser dostane "covid" výjimku, zahraje si majory i akce WGC

Ondřej Lieser

Senzační úspěch Ondřeje Liesera na letošní Challenge Tour nese další nečekané benefity. Jelikož kvůli zmrazeným statusům nemohl i přes vítězství na druhé evropské lize získat plnou kartu na European Tour, rozhodly se vrcholné golfové orgány nejen u něho jednat. A vybraným hráčům vyjednaly výjimky na ty nejlepší světové turnaje.

Není to pouze případ Ondřeje Liesera. Podobně jako on dopadli vítězové dalších nižších sérií, kterými jsou Sunshine Tour, PGA Tour Latinoamérica, PGA Tour Canada a Japan Golf Tour.

Právě pro pět šampionů těchto sérií si golfové generality připravily nečekaný, trochu opožděný vánoční dárek. A to speciální kategorii na třech majorech a třech turnajích ze série World Golf Championships.

Ta nepůjde využít pouze u Masters a také WGC jamkovky, kde jsou striktně daná omezená startovní pole. Na zbylé tři majory - US Open, The Open a PGA Championship - a tři "wégécéčka" hraná na rány se ale Lieser a spol. dostanou. A to díky nové spolupráci PGA Tour a European Tour.

"Mrzí nás, že kvůli pandemii koronaviru přišli někteří hráči o možnost postoupit na ten nejvyšší level, kam bezesporu patří. Proto jsme se rozhodli pro ně vytvořit vlastní kategorii, díky které jim to snad alespoň trochu vynahradíme," vzkázal John Chatty ze zámořské série.

Na jeho slova navazuje z druhé strany oceánu Peter Bluff: "Měli mít šanci hrát s těmi nejlepšími hráči po celý rok. Takto sice budou mít jistých pouze šest týdnů, zase se ale jedná o ty nejlepší turnaje světa."

"Pokud budou pokračovat ve svých výkonech z pandemií ovlivněné sezony, mají velkou šanci si místo na té nejvyšší úrovni touto cestou zajistit. Držíme jim palce," dodal Bluff pro deník Unverified.

Pro Liesera to tak kromě tří zmíněných majorů znamená starty také na turnajích Mexico Championship, FedEx St. Jude Invitational a HSBC Champions. Ty bude stejně jako US Open, The Open a PGA Championship v roce 2021 opět vysílat stanice Golf Channel.

Všem našim čtenářům přejeme jen to nejlepší do nového roku, hlavně zdraví.
Ať je rok 2021 v mnohém lepší, než ten právě končící. A Ondrovi držíme palce,
ať třeba v budoucnu žádnou covidovou výjimku nepotřebuje.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení