DeChambeau chce být ještě rychlejší. Jaký je jeho cíl?

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau ani v zimní pauze neodpočíval. Zatímco ostatní hráči se snažili po obtížném roce dobít v posledních týdnech baterky, americký golfový ranař se opět snažil posunout hranice svého golfu. A podle všeho se mu to daří. Rozhodně přitom nezastavuje.

Po listopadovém Masters vyrazil do Dallasu za svým koučem Chrisem Comem, ke kterému se doslova nastěhoval až do bytu. Cíl byl přitom jediný – ještě o něco málo zrychlit švih posledního šampiona US Open.

Den za dnem tak společně pálili do sítě jeden míček za druhým. Na pomoc si dokonce přizvali i Kyla Berkshira, šampiona soutěže World Long Drive.

"Stále ještě neopouštím svůj cíl pokusit se být ještě rychlejší," prozradil DeChambeau reportérovi Golf Channelu Toddu Lewisovi v Kapalue, kde je v tomto týdnu na programu tradiční Turnaj šampionů PGA Tour.

A jaký je tedy nyní cíl golfového Hulka? Něco mezi průměrnými 207 a 210 mílemi v hodině rychlosti míčku s driverem v ruce. Momentálně vede na PGA Tour tuto statistiku se 192,8 mílemi v hodině.

"Až na to dosáhnu, tak si pravděpodobně řeknu, že to už by mohlo stačit," přiznal DeChambeau, jehož poslední guru Berkshire se chlubí rychlostí míčku neuvěřitelných 228 mil v hodině.

Jaké to bylo se s ním poměřovat? "Jsem o trochu těžší než on, ale on je mnohem rychlejší. Je fajn mít někoho, ke komu mohu vzhlížet v touze být ještě rychlejší. Je to lepší než vědomí, že jsem nejrychlejší na okruhu a být s tím v pohodě. Chci být tam kde on," řekl DeChambeau.

Ten se podle reportéra Golf Channelu dostal na drivingu v Kapalue na 211 mil v hodině a na poslední jamce tréninkového kola dosáhl na 201 mil v hodině. Pro zajímavost, 8-železem hraje 187,5 metru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení