Trumpovy poslední golfové medaile svobody, kdo je získal?

Tiger Woods u Trumpa

Donald Trump ještě před svým koncem v Bílém domě udělil Prezidentskou medaili svobody, která je se Zlatou medailí Kongresu nejvyšším civilním vyznamenáním v USA, třem golfistům. Oceněni byli Annika Sorenstam, Gary Player a posmrtně Babe Didrikson Zaharias.

Celá slavnost se udála ve čtvrtek bez přítomnosti médií za účasti zhruba 50 lidí. Podle jednoho z účastníků, který mluvil s reportérem zámořského Golf Channelu, se celý obřad obešel bez jakýchkoliv excesů.

Sorenstam a Player jsou podle všeho "golfovými přáteli" Trumpa, když si s ním v roce 2019 zahráli foursome. Trump s Playerem tehdy nestačil na Sorenstam, která vytvořila dvojici s Lindsey Graham.

Zaharias je považována ze nejlepší sportovnkyní všech dob. S golfem začala ve 24 letech a získala 10 majorů. Je také jedinou hráčkou, která kdy dala cut na PGA Tour. Svou sportovní všestrannost, když skvěle hrála také basketbal nebo baseball, potvrdila v roce 1932 na olympiádě, kde získala zlato v oštěpu a běhu na 80 metrů přes překážky. Zemřela v roce 1956.

Oceněná trojice se připojila ke čtveřici Arnold Palmer, Jack Nicklaus, Charlie Sifford a Tiger Woods, která doposud tvořila jediné golfisty, kteří medaili obdrželi. Woods z rukou Trumpa v roce 2019.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení