Thomas se kaje za homofobní nadávky: Je to neomluvitelné

Justin Thomas

Justin Thomas zpytuje svědomí. Během třetího kola Turnaje šampionů na Havaji mu z úst ulétlo něco, co nemělo. Bohužel pro něho to zachytily televizní mikrofony, a tak ihned po dohrání kola musel hasit požár, který na greenu čtvrté jamky sám zapálil.

Thomas měl před sebou dvoumetrový putt do paru, který ale těsně minul. Když následně doklepl míček do jamky do bogey, neodpustil si hloupou homofobní nadávku, kterou svůj výkon okomentoval.

"Je to neomluvitelné. Jsem dospělý muž a není zde jediný důvod, abych něco takového říkal. Je to hrozné, jsem z toho  rozhozený," přiznal Thomas, který přitom hned na další jamce zahrál eagle.

Celkově nakonec došel kolo za 67 ran (-6) a se skóre -17 ztrácí jako obhájce titulu na první místo, o které se před finálovým kolem dělí Ryan Palmer a Harris English, čtyři rány.

V sobotu večer ale myslel na něco úplně jiného.

"Tohle nejsem já. Bohužel se to ale stalo, musím se s tím vyrovnat a ještě jednou se za to omluvit," sypal si Thomas popel na hlavu. "Jak už jsem řekl, je to neomluvitelné. Není k tomu co dodat, je to špatně. Musím být lepší, je to pro mě rozhodně další ponaučení," dodal.

Před rokem znamenalo homofobní meme Scotta Piercyho směrem k demokratickému kandidátovi na presidenta Petu Buttigiegovi ztrátu dvou sponzorů. Omlouvat se musel také Patrick Reed v roce 2014, když použil homofobní výrazy po trojputtu v čínské Šanghaji.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení