Důsledky pandemie koronaviru, čeští golfisté nemají kde hrát

Stanislav Matuš

Hlavní golfové série už se sice v roce 2021 pomalu ale jistě rozjíždějí, a to i přes pokračující pandemii koronaviru COVID-19, ty nižší ale zatím mají smůlu, stejně jako čeští golfisté. Svůj start nyní odkládá také Challenge Tour, Pro Golf Tour avizovala delší pauzu již dříve.

PGA Tour vstoupila do nového roku v minulém týdnu Turnajem šampionů na Havaji, European Tour odehraje svůj první turnaj v novém kalendářním roce v týdnu příštím v Abú Zabí. To je ale zatím vše.

Challenge Tour měla ve spolupráci se Sunshine Tour uspořádat své první tři turnaje v Jižní Africe už v únoru. Místo toho si však hráči musí počkat na přelom dubna a května, kam byly turnaje přesunuty.

"Ještě více volného času," napsal ve středu na Facebook společně se smutným smajlíkem Stanislav Matuš, který hrál naposledy začátkem prosince turnaj European Tour právě v Jižní Africe. A přidal k tomu informaci Challenge Tour o odkladu úvodních tří turnajů.

Čeští hráči pak pravidelně vstupovali do nového roku na turnajích Pro Golf Tour v Africe. První se hrály už v polovině ledna, nejčastěji v Egyptě a poté v Maroku. Na ty však letos dojde nejdříve v dubnu.

"Další sezona má naplánovaný start v dubnu v Egyptě, velké finále pak plánujeme v Castanea Golf Resortu v Adendorfu začátkem října. V sedmi zemích uskutečníme mezi 16 a 18 turnaji," informovalo už v polovině prosince vedení populární německé satelitní golfové série.

Na té kromě Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera, kteří mohou hrát na turnajích Challenge Tour a v určitých případech i European Tour, pravidelně startovali třeba Filip Mrůzek, Jan Cafourek nebo Aleš Kořínek.

Nejen ti si tak musí počkat do dubna, než se rozjedou jak turnaje Pro Golf Tour, tak Challenge Tour, na kterých mohou startovat i další čeští golfisté díky pozvánkám Relmostu, promotéra D+D REAL Czech Masters.

Otázkou je, jak se vyvine situace u Liesera, který by měl díky triumfu na loňské Challenge Tour dostat několik herních příležitostí v tomto roce i na European Tour. Původní plány série, že vybrané turnaje odhalí s odtajněním celého kalendáře, ale vzaly za své. 

"Přesný program nemám. Vedení European Tour s námi komunikovalo do Vánoc, nové přesnější zprávy a informace bych mohl mít v nejbližších dnech," řekl začátkem ledna Lieser pro Českou golfovou federaci.

Jako první se tak podle všeho ve hře objeví v roce 2021 Klára Spilková. LPGA sice startuje už v příštím týdnu Turnajem šampionek, na něm nejlepší česká golfistka ale zatím nemá právo startovat. A tak se nejspíše objeví až koncem února na druhém turnaji sezony Gainbridge LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení