DJ si užívá svou 7-dřevo. Jak daleko s ní dokáže zahrát?

Dustin Johnson

Je to hůl, kterou v bagu příliš mnoho golfistů nemá. A když, tak už spíše ti, kteří patří do seniorského věku, nebo naopak začátečníci. A pak třeba taky světová jednička Dustin Johnson. Ten si svou 7-dřevo nemůže vynachválit. Naprosto totiž vyhovuje jeho hře.

Johnson to několikrát potvrdil také ve čtvrtek během 1. kola Genesis Open, po kterém je v Rivieře se skóre -3 na děleném 12. místě, čtyři rány za prozatím vedoucím Samem Burnsem (průběžné výsledky zde).

Poprvé ji tentokrát vzal do ruky hned na své první jamce, kterou byla desítka. "Trefil jsem ji přesně tam, kam jsem chtěl, vlevo od greenu. Dokonce letěla trochu dál, než jsem počítal," přiznal americký ranař.

Na 282 metrů dlouhé jamce se dostal prakticky na úroveň jamky, když míček skončil na 280 metrech v levém roughu. Na birdie to ale nestačilo, druhá rána byla krátká a skončila těsně před greenem v místech, odkud si DJ mohl vzít úlevu. Následně se zachránil up and downem ze 13 metrů.

Na svou 7-dřevo se stupněm loftu 21° ale ani přes tento dílčí neúspěch nedá dopustit. Aby také ne, když s ní hraje v průměru 233 metrů carry.

"Měl jsem hybrid a pak 5-dřevo. Svou pětku i trojku dřevo trefuji prakticky na stejnou vzdálenost, takže mi TaylorMade udělal 7-dřevo. Když jsem ji viděl poprvé, myslel jsem si, že ji budu trefovat přímo do vzduchu. Když jsem s ní ale zahrál, byla to fajn nízká rána se spinem, tak jsem si ji dal do bagu," řekl Johnson k holi, kterou využil poprvé na loňském PGA Championship.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení