Molinari zažil drsný pád. Teď se drápe zpět a má jasný cíl

Francesco Molinari

Francesco Molinari zažil na vlastní kůži, jak hořce chutná pád po předchozím slastném vzestupu. V roce 2018 prožil nejúžasnější rok své kariéry ozdobený triumfy na US Open a v Ryder Cupu. Po kolapsu na Masters o rok později ale začal jeho pád. Teď doufá, že se vrací.

Osmatřicetiletý Ital se ale netají tím, že se chce vrátit zpět na pozice, na nichž se pohyboval právě v roce 2018. Jeho cílem je dostat se do evropského týmu pro letošní Ryder Cup. Zároveň ale ví, že to bude ještě dlouhá a tvrdá cesta.

"Mám před sebou ještě dlouhou předlouhou cestu. Ale pracuji na tom, abych zase hrál dobře," prozradil Molinari, který v roce 2018 zvítězil na The Open a stal prvním Italem v historii, který nejstarší major vyhrál. Kromě toho triumfoval na dalších dvou turnajích – jednom na European Tour a druhém na PGA Tour.

A především se nesmazatelně zapsal do historie Ryder Cupu, v němž v duelu v Paříži vyhrál jako první Evropan všech pět utkání a společně s Tommym Fletwoodem vytvořili tehdy neporazitelnou dvojici s přezdívkou Moliwood.

V následujícím roce přidal v březnu titul na turnaji Arnold Palmer Invitational a když po třech kolech vedl o dvě rány na Masters, zdálo se, že přidá i druhý titul z majoru. Jenže utopený míček na tříparové dvanáctce a poté další na patnácté jamce ho nejen srazily na páté místo, ale především rozprášily jeho herní pohodu.

Teď Molinari doufá, že se jeho celoroční strádání, během něhož se propadl až do druhé stovky světového žebříčku, chýlí ke konci. "Dostal jsem se tak dolu, že jsem ani nesledoval výsledky. Do toho všeho vstoupil i covid, který komplikoval cestování mezi Evropou a Amerikou. Bylo to hodně složité období," konstatoval Molinari.

Poslední výsledky nejsou sice nijak oslňující, ale postupně se škrábe vzhůru. Po třech kolech na Genesis Invitational dělil 19. místo. A především, jeho hra začíná být opět konzistentní. Cíl má pro letošek jasný – být v týmu pro Ryder Cup.

"V tuhle chvíli je to ještě daleko. Ale zcela otevřeně říkám, jak moc rád bych v týmu byl. A dělám pro to maximum," přiznal 38letý Ital.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení