Česko letos uvidí Czech Masters a dva turnaje Challenge Tour

Czech Masters

Už je to definitivní. Čeští golfoví fanoušci se letos mohou těšit na tři špičkové akce mužského profesionálního golfu. Tou hlavní bude už sedmý ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, vedle kterého se v Česku letos odehrají tak dva turnaje Challenge Tour.

V loňském roce musely být všechny tři akce kvůli pandemii koronaviru COVID-19 zrušeny. Letos se původně počítalo s třemi turnaji Challenge Tour, ale nepříznivá situace, která se v posledních týdnech příliš nelepší, jeden turnaj nedovolí uspořádat.

Netýká se to však Czech Masters, které je už několik let pravidelným golfovým svátkem v České republice a stejně tomu bude i letos. Hrát se bude v plánovaném termínu od 19. do 22. srpna.

"I v této složité době se nám podařilo získat některé velké hráče světového golfu a s dalšími stále jednáme, aby letos do Česka dorazili. Pevně věříme, že v našem srpnovém termínu u toho přímo na místě bude moci být co nejvíce fanoušků," říká Petr Dědek jr. za promotérskou společnost Relmost, která největší golfové turnaje v ČR pořádá.

Turnaj podle něho bude, ať už bude srpnová situace jakákoliv: "Jsme připraveni realizovat veškerá hygienická opatření, která v dané době budou platit. V každém případě turnaj připravujeme na 100 procent,"

To bohužel neplatí pro první ze tří plánovaných turnajů Challenge Tour, který se měl uskutečnit v první polovině května.

"Květnový turnaj se bohužel neuskuteční, protože v současné situaci není možné akci připravovat. Čas se krátí a bylo by velké riziko pro všechny zúčastněné strany zaručit zorganizování turnaje," prozradil Petr Dědek s tím, že ve třech předchozích týdnech se hraje v Jižní Africe. Aktuálně by hráči po příletu do Česka museli do 14denní karantény.

Na další dvě akce už ale dojde. První proběhne od 3. do 6. června na Kunětické hoře, kam se turnaj vrací po dvouleté přestávce.

"Vracíme se na Kunětickou horu, kde místní prostředí moc dobře známe a víme, do čeho jdeme. Bude tak pokračovat tradice historicky nejdéle hraného turnaje Challenge Tour v Česku, když se D+D REAL Czech Challenge uskuteční už podeváté," připomíná Dědek.

Druhý český turnaj Challenge Tour se letos uskuteční od 1. do 4. července na Kaskádě, kde už se druhá evropská liga hrála před dvěma lety.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení