Villegas je po smrti dcery stále jak na houpačce, Mickelson zahrál jamku za 10

Phil Mickelson

Před 10 lety se zdálo, že Camilla Villegase čeká ideální život golfového profesionála, pak ale přišlo několik životních ran. Kolumbijský golfista se s nimi snaží vyrovnávat i díky golfu, přesto stále nemůže seskočit z bláznivé houpačky. Ve čtvrtek zamířil v Texasu směrem nahoru.

Dnes 39letý rodák z Medellínu už jen vzpomíná na to, jak v roce 2008 vyhrál dva turnaje play-off FedEx Cupu včetně velkého finále PGA Tour a celkově si připsal čtyři tituly na okruhu. Poslední ale v roce 2014.

Poté totiž musel bojovat nejprve s nepříjemnými zraněními, a poté také s těžkou ránou osudu, když koncem loňského července zemřela na nádorové onemocnění jeho teprve 22měsíční dcerka Mia.

Villegas se rozhodl bojovat s nepříznivým osudem golfem. V závěru sezony se vrátil na Korn Ferry Tour a v té aktuální bojuje na nejvyšší PGA Tour. Stále si však musí připadat, že balancuje na velké houpačce.

"Někdy to jde vaším směrem, jindy ne. V posledních několika letech jsem byl nahoře i dole z mnoha důvodů. Nevzdávám se ale a výsledky přicházejí," řekl Villegas po prvním kole Valero Texas Open.

Dostal se v něm osm ran pod par a vede díky tomu o dvě rány před Sung Kangem a Cameronem Tringalem. Opět tak může pomýšlet na skvělý výsledek, když už v nové sezoně skončil dvakrát v TOP 10.

Koncem listopadu byl dělený šestý na RSM Classic, před dvěma týdny obsadil dělenou osmou příčku na Honda Classic. Jinak ale na turnajích spíše neprochází cuty, ze čtrnácti případů si zahrál o víkendu jen pětkrát.

Tentokrát to však byl v pátek jeho den.

Přestože zahrál bogey hned na první jamce, ve zbytku kola už nezaváhal a zahrál více berdíků (9) než parů (8). Skvělá byla především série šesti birdie na sedmi jamkách v polovině kola (17, 18, 2, 3, 4, 5).

Kromě dlouhých puttů si připsal také dva chip-iny. "Někdy jsou jamky trochu větší než obvykle," smál se Villegas po dohrání svého kola. "Na poslední jamce jsem měl kliku. Můj chip by nejspíše skončil mimo green, ale trefil jsem vlajku a míček skončil v jamce," dodal.

Tolik štěstí neměl na poslední jamce svého kola, kterou byla osmnáctka, Phil Mickelson. Po bogey na sedmnáctce se s kolem rozloučil číslem 10 na pětiparové závěrečné jamce, když skončil dvakrát ve vodě a především v druhém případě z toho byly skutečně velké trable.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení