Spieth se dočkal, po 1351 dnech slaví vítězství. Přišlo doma

Jordan Spieth

Tak dlouho se chodí s dobrými skórkartami do klubovny, až se turnaj vyhraje. Přesně to se v neděli přihodilo Jordanu Spiethovi, který po letech trápení zažívá od února své golfové obrození, které zakončil titulem na Valero Texas Open. Dočkal se po dlouhých 1351 dnech.

Když v roce 2017 pozvedl nad hlavu džbánek na klaret a vyhrál své první The Open, rozhodně si Jordan Spieth nepředstavoval, že si na svůj 12. triumf na PGA Tour bude muset počkat skoro čtyři roky.

Jenže zázračné dítě amerického golfu se dostalo do těžké krize a začátkem roku 2020 Spieth dokonce vypadl z elitní padesátky světového pořadí. Vrátil se do ní až nyní, vítězstvím ve svém rodném Texasu.

V posledních týdnech se přitom zdálo být pouze otázkou času, kdy to konečně klapne. Spieth hrál často na špici, čtyřikrát skončil v TOP 10 a dvakrát byl skutečně blízko, když během finálového kola vedl.

Vyšlo to ale až nyní v San Antoniu.

"Jsem za to opravdu vděčný. Byla to cesta, na které byla spousta těžkých dní. Měl jsem zde ale lidi, kteří mi vždycky věřili, i když už jsem i já sám přestával věřit," přiznal s trofejí v ruce Spieth.

Ten se v neděli kromě pomazlení s pohárem mohl obout také do tradičních kovbojských bot, které jsou každoročně připraveny pro vítěze. Pro rodáka z Texasu se jedná o další splněný sen v bohaté kariéře.

Ta měla raketový úvod. Vždyť jen čtyři dny před svými 24. narozeninami vyhrál v roce 2017 svůj už třetí major a jedenáctý turnaj na PGA Tour. Zdálo se, že by mohl být dalším z hráčů, kteří budou nahánět historická maxima těch největších legend. Pak se ale něco zaseklo.

Bývalý první hráč světa se trápil. Nevěděl, kam jeho míček poletí. Nepadaly mu tam putty. Jeho krátká hra, která ho vždy tak zdobila, drhla. Byla zde spousta otázek a žádné odpovědi. Dnes 27letý Spieth si na ně musel počkat až na začátek roku 2021, kdy je konečně našel.

Poslední, jestli ještě někdy dokáže zvítězit, přišla v nedělením finálovém kole na hřišti Oaks v resortu TPC San Antonio. Na začátku dělil vedení s Mattem Wallacem, na konci po kole za 66 ran (-6) vyhrál se skóre -18 o dvě rány před Charleyem Hoffmanem.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení