Čechům úvod na European Tour nevyšel. Lieser neměl svůj den

Ondřej Lieser

V Atzenbruggu nedaleko Vídně se ve čtvrtek i s dvojnásobnou českou účastí rozjel další turnaj European Tour. Jak Stanislava Matuše, tak především Ondřeje Liesera, čeká ve druhém kole Austrian Golf Open boj o to, aby si v Diamond CC zahráli i o víkendu.

Lépe si ve v prvním kole vedl Matuš, který má po kole za 75 ran (+3) k cutu blíž, když se nachází na děleném 71. místě. Lieserovi se postup do víkendových kol hodně vzdálil už po uvodní rundě za 80 ran (+8), po které je až na 132. místě ze 142. hráčů, kteří dokončili první kolo.

Lieserovi se vůbec nevyvedl už úvod kola, když byl po třech jamkách na skóre +4 po dvou bogey a dabláči. Svou ztrátu snížil na polovinu ještě na první devítce poté, co dvěma berdíky zaskóroval na jamkách 6 a 9.

Jenže na druhé devítce se definitivně ukázalo, že současná česká jednička neměla ve čtvrtek svůj den. Další double bogey zahrál Lieser na 10. V zápětí sice přišlo birdie, ale po něm bogey a další dabláč na 14 a 15. Kolo uzavřel již čtvrtým double bogey a byla z toho letos jeho zdaleka nejhorší runda na European Tour.

Pestrý úvod kola měl i Matuš. Začal berdíkem na 1 a další přidal na 4, ale mezi to vtěstnal i double bogey na 2 a bogey na 3, a tak bylo jeho skóre po úvodních čtyřech jamkách +1. S tím odcházel i z první devítky po bogey na 7 a birdie na 8.

Po sérii pěti čtyřparovek bez ztráty, ale i bez zisku rány, ztratil Matuš další ránu na tříparové 14. Po dalším bogey na 17 už byl na skóre +3, se kterým půjde i do druhého kola.

V Rakousku vede po prvním kole Španěl Alejandro Canizares se skóre -5. O ránu za ním je čtvěřice Martin Kaymer, John Catlin, Rikard Karlberg Jacques Kruyswijk.

Reprízu prvního kola vysílá stanice Golf Channel ve čtvrtek od 22.30. Druhé kolo poběží živě v pátek od 13.30. 

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Svůj první turnaj sezóny už má za sebou Jan Cafourek. Jediný český zástupce na uvodním podniku série Pro Golf Tour v Egyptě prošel cutem s celkovým skóre v paru a ve finálové rundě bojoval o co nejlepší výsledek.

Ten si však o tři rány pohoršil, když zahrál ve čtvrtek 75 ran a s celkovým skóre +3 obsadil na Red Sea Egyptian Classic dělenou 38. příčku se ztrátou 15 ran na vítěze Mateusze Gradeckiho z Polska.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení