Lieserův skvělý obrat nestačil. Na ET v Rakousku dohrál i Matuš

Ondřej Lieser

Ani třetí nejlepší páteční skóre (-4) nestačilo Ondřeji Lieserovi, aby na turnaji European Tour v Rakousku prošel cutem. Stejně jako Stanislavu Matušovi mu v konečném součtu chyběla jediná rána na postup do víkendových kol. Oba Češi tak na Austrian Golf Open končí už po dvou kolech s konečným skóre +4 na děleném 74. místě.

Lieser začal v pátek na druhé devítce a dlouho neskóroval, což vzhledem ke svému postavení u dna leaderboardu nutně potřeboval. Ale zároveň také nechyboval, takže když se na šestnáctce konečně dočkal prvního birdie, svitla mu ještě malá naděje na postup.

Ta však vzápětí opět pohasla po bogey na sedmnáctce. Po famózním vstupu do první devítky se ale najednou šance na cut jevily naprosto reálně. Lieser totiž zahrál čtyři birdie v řadě a parádně se tak vypořádal s jamkami, kde předchozí den čtyři rány ztratil. V tu chvíli se cut pohyboval kolem skóre-2 až -3.

Lieser měl ještě pět jamek na to, aby své skóre vylepšil a ubral minimálně ještě jednu ránu, která by mu při čekání v klubovně dávala mnohem větší naději na postup. Své kolo však zakončil pěti pary v řadě.

Matuš, který zahrál v prvním kole 75 (+3) měl mnohem lepší pozici než Lieser, ale i on potřeboval oproti čtvrtku zlepšení, aby prošel cutem. To sice přišlo, ale jen o dvě rány, a tak se s Lieserem sešli při čekání v klubovně se stejným skóre +4.

Stanislav Matuš (Foto: GettyImages)

Matuš k němu v pátek došel tak, že na druhé devítce, na které začínal, zahrál birdie na 13 a bogey na 14. Další ztráta přišla na 4, vzápěti konečně druhé birdie na 5, ale také třetí bogey na 6. Výsledkem bylo kolo za +1 a napětí, jak se vyvine hranice cutu, na kterou po Matušově dohrání ztráceli oba čeští hráči jednu ránu.

Odpolední program však ještě nebyl u konce a i vzhledem k chladným podmínkám pořád existovala naděje, že cut ještě o ránu klesne a oba Češi tak na ránu přesně proklouznou do víkendových kol. To se však nakonec nestalo, a tak budou víkendová kola Austrian Golf Open bez české účasti.

Lieser letos neprošel cutem na European Tour poprvé ze tří startů. V březnu byl dvakrát úspěšný v Keni. U Matuše se jednalo o jeho první letošní start na elitním evropském okruhu.

Po 36 jamkách se v čele stále drží Španěl Alejandro Canizares, který v pátek zahrál 70 ran (-2) a s celkovým skóre -7 vede o jednu ránu před dvojicí Martin Kaymer a John Catlin.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení