Spilková na Havaji zářila. Skončila dvanáctá. Titul slaví Ko

Klára Spilková

Klára Spilková slaví nadmíru povedený návrat na LPGA. Na turnaji Lotte Championship na Havaji zahrála ve finálovém kole pět ran pod par a s celkovým skóre -17 obsadila skvělé dělené 12. místo. Šestnáctý titul na LPGA, ale první po třech letech, získala Lydia Ko. Reprízu finálového kola můžete sledovat dnes na Golf Channelu od 9:00 nebo 18:00.

První letošní start na LPGA proměnila Klára Spilková v parádní golfové představení. I ve finálové rundě navázala na kvalitní hru z předchozích tří kol. Do závěrečného dějství turnaje Lotte Championship vstoupila perfektně a hned na první jamce zapsala birdie.

Další přidala na čtyřparové trojce a skvělou první devítku uzavřela dalšími dvěma "berdíky" na sedmičce a devítce. I vstup do druhé devítky se povedl – na jedenáctce přišlo už páté birdie dne.

Pak se ale vloudily do hry 26leté české profesionálky i chyby a výsledkem byly dvě bogy za sebou na jamkách číslo 11 a 12. Ale ani tohle zaváhání českou hráčku nevykolejilo a ještě předvedla parádní finiš, když na šestnáctce a sedmnáctce přidala dvě birdie.

Nenavázala sice na předchozí tři kola, kdy v každém postupně vylepšovala své skóre o ránu, ale i tak jí kolo za -5 posunulo na dělenou 12. pozici s celkovým skóre -17. Jedinou ránu od top 10 a čtyři příčky od vyrovnání jejího maxima na LPGA. Tím bylo dělené osmé místo z loňského Gainbridge LPGA.

Ze svého už šestnáctého titulu se raduje Novozélanďanka Lydia Ko, ale musela si na něj počkat dlouhé tři roky. Přesně 1084 dní. Do finálového kola vstupovala s náskokem jediné rány před mladší ze sester Kordových Nelly, ale finále proměnila ve velkou sólo jízdu.

Vyhrála se skóre -28 s náskokem sedmi ran před čtveřicí hráček na děleném druhém místě. Mezi nimi byla i Nelly Korda, která v závěrečné rundě zahrála jen jednu ránu pod par.

"Kdybych tvrdila, že jsem o sobě ani trochu nepochybovala, že ještě někdy vyhraju, byla by to lež. Ruku na srdce, byly chvíle, kdy jsem si říkala: hele, nevím, jestli ještě někdy vyhraju. Být zpátky je skvělý pocit. Když jsem viděla, že v posledních týdnech dokázali vyhrát turnaje Jordan Spieth, nebo Hideki Matsuyama, kteří také dlouho na titul čekali, dalo mi to naději," radovala se Ko, která před týdnem oslavila teprve 24. narozeniny.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení