Chyběla mi vyhranost, ale jdu dobrým směrem, cítí Matuš

Stanislav Matuš

Turnaj European Tour v Rakousku byl pro Stanislava Matuše prvním ostrým podnikem od prosincového turnaje na jihu Afriky. Covidová pandemie a rušení turnajů pořádně zamíchaly s aktuální sezonou. Z Rakouska míří cesta českého profesionála opět na jih Afriky.

Na Austrian Golf Open dělila od cutu, stejně jako druhého českého hráče na turnaji Ondřeje Liesera, jediná rána. "Pro mě je tou zásadní informací to, že se nelze vrátit po čtyřech a půl měsících nucené pauzy do nějaké extra formy. Měl jsem problémy s nečekanými situacemi, chyběla mi vyhranost," shrnul stručně Matuš.

Našel ale i pozitiva. "Potvrdil jsem si, že všechny změny švihu fungují, že jdu dobrým směrem. První den jsem se ještě zachraňoval na greenech, drželo mě puttování. Druhý den už bohužel ne. Snad na jedenácti jamkách jsem si přihrál mezi sedmi osmi metry k tyči, ale nic jsem nedal," konstatoval.

V Rakousku se stejně jako ostatní hráči potýkal s těžkými podmínkami, zimou s teplotami kolem 5 stupňů, s větrem. "I proto už se těším do Afriky. Snad tam bude tepleji," přiznal Matuš se smíchem a naznačil tak svůj další program.

Odlétá na jih Afriky, kde si zahraje dva ze tří podniků Challenge Tour. Vynechá pouze ten první, který se hraje v závěru tohoto týdne.

"Jedním důvodem proč ho vynechávám, bylo to, že jsem věřil, že v Rakousku udělám cut a přesun do Afriky by byl hodně narychlo. Druhým důvodem je to, že se hraje na hřišti, které sice znám, ale které je ve v nadmořské výšce asi 1700 metrů a je hodně specifické. Jiné než ostatní, než na kterých se v JAR hraje," vysvětlil Matuš.

Proto bude hrát až na turnaji Bain’s Whisky Cape Town Open 29. 4. – 2. 5. a hned v následujícím týdnu i na Dimension Data Pro-Am na proslulém hřišti Fancourt Golf Estate.

"Asi bych se dostal teď i na kanáry na turnaj evropské série, ale vsadil jsem radši na Afriku. Jednak proto, že se mi tam docela daří a také proto, že tam mám větší šanci zahrát si čtyři kola. To je přesně to, co potřebuji nejvíc – hrát ostrá kola a pořádně se rozehrát," konstatoval český profesionál.

"Jsem sice také členem European Tour, na což se možná trochu pozapomnělo, ale chci se soustředit především na Challenge Tour," uvedl Matuš, kterého po Africe čeká návrat do Evropy – na turnaje do Švédska a Irska. A pak už 3. - 6. června D+D Real Czech Challenge na Kunětické hoře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení