Cafourek v Egyptě nedal cut, Vlčková byla v Tucsonu dělená 45.

Jan Cafourek

Druhý turnaj série Pro Golf Tour v Egyptě Janu Cafourkovi vůbec nevyšel. Zahrál po dvou kolech 5 ran nad par a neprošel cutem. Na rozdíl od Karolíny Vlčkové, která si na podniku Symetra Tour v Tucsonu zahrála i finálová kola, ale bez výraznějšího úspěchu.

Zatímco v úvodním podniku sezony Pro Golf Tour v Egyptě si Cafourek zahrál i finálové kolo, ve druhém turnaji Red Sea Ain Sokhna Classic na hřišti Golf Clubu Ain Sokhna se loučil už po dvou kolech.

Českému hráči se nepovedlo už úvodní kolo, v němž zahrál 76 ran. Ve druhém začal stíhací jízdu o cut nadějně – na pětiparové jamce číslo tři zapsal birdie. Po pěti parech v řadě ale uzavřel první devítku bogey na deváté jamce.

Postupové šance ještě oživil po birdie na třináctce, ale potřeboval ještě skórovat. Místo toho ale zakončil své účinkování double bogey na závěrečné osmnáctce. Bylo z toho dělené 80. místo se skóre +5, tři rány od hranice cutu.

O vedení se po dvou kolech dělí se skóre -11 dvojice Němců Benedict Staben a amatér Nick Bachem a Švýcar Luca Galliano.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Karolína Vlčková při svém třetím startu na Symetra Tour na turnaji Casino Del Sol Golf Classic v arizonském Tucsonu vstupovala do finálových kol v paru, ale ve víkendových kolech se jí nepodařilo skóre stlačit pod par.

Ve finálové rundě hrála Vlčková až do osmé jamky jen pary, ale první devítku uzavřala první ztrátou v podobě bogey. Po čtyřech jamkách v paru na druhé devítce zaskórovala na pětiparové čtrnáctce, když zapsal birdie. Vzápětí ale přišly dvě chyby a dvě bogey. Birdie na závěrečné osmnáctce už bylo jen kosmetickou úpravou.

S celkovým skóre +2 po kolech 71, 73, 73, 73 obsadila Vlčková dělené 45. místo. V průběžném celkovém pořadí série patří české hráčce dělené 92. místo se ziskem 993 dolarů.

Vítězství slavila Číňanka Ruixin Liu, která na druhé jamce play-off porazila Švýcarku Morgane Metraux. Po čtyřech kolech byly obě hráčky na skóre -15.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení