V LA vede Jessica Korda! Nelly je čtvrtá a prodloužila úžasnou sérii

Jessica Korda

Naprosto senzačně vstoupily do turnaje HUGEL Air Premia LA Open sestry Kordovy! Na další akci zámořské LPGA je po prvním kole Jessica Korda ve vedení a Nelly dělená čtvrtá. Mladší z dcer legendárního českého tenisty Petra Kordy navíc prodloužila svou skvělou sérii.

Sestry Kordovy zatím prožívají báječný golfový rok 2021. Obě si už na LPGA připsaly turnajové vítězství a daří se jim i na dalších turnajích. Především Nelly má skutečně fazónu jako hrom, když skončila z dosavadních šesti startů pětkrát v TOP 10 a čtyřikrát "na bedně".

Tentokrát ale turnaj o něco málo lépe rozehrála 28letá Jessica, která se především díky třem berdíkům na posledních čtyřech jamkách dostala na 64 ran (-7) a na LA Open se ujala vedení o ránu.

"Tohle není rozhodně lehké hřiště. Měla jsem štěstí, že jsem se z týčka dostávala do těch správných míst a využívala krátkých puttů, které jsem měla na birdie," řekla po dohrání kola Jessica.

Ta neměla pouze skvělý start do kola, ale vydařil se jí také začátek, když zaskórovala na jedničce i dvojce. Tři birdie v řadě si pak připsala na jamkách 8, 9 a 10, jediné zaváhání přišlo v podobě bogey na 12.

Skórovat se ve středu dařilo také o šest let mladší Nelly, která sice zahrála šest berdíků a dokonce eagle na čtyřparové šestnáctce, ale zároveň si připsala tři bogey. Se skóre 66 (-5) je se ztrátou dvou ran dělená čtvrtá.

V minulosti se jí přitom ve Wilshire Country Clubu nedařilo. Hrála zde dvakrát v letech 2018 a 2019, když ani jednou neprošla cutem a celkově měla skóre +13. To podle všeho letos výrazně vylepší.

"Mám zde bilanci 0:2, takže jsem se snažila přijet s lepším nastavením mysli. Soustředím se vždy jen na další ránu a uvidíme, jak to dopadne. Doufám, že si zde letos vytvořím lepší vzpomínky, start se mi povedl," pochvalovala si Nelly, která začínala své dopolední kolo na desítce.

Aktuálně si přitom připsala už 12. kolo v řadě pod par, její báječná série začala před měsícem ve druhém kole Kia Classic. Od té doby je na skóre -45 a překonala tak svou sérii deseti kol pod par v řadě z úvodu roku.

"Několik ran jsem trefila skutečně blízko. Je fajn, když zde můžete pouze doklepávat. Na par zde musíte první putt zahrát blízko a nenechávat si delší putty. To jsem se zde snad za ty předešlé dva roky naučila a bude se mi to dařit i v dalších třech dnech," dodala Nelly.

Ta si dá v dalších třech týdnech společně se svou sestrou Jessicou volno. Společně totiž vynechají dva turnaje v Asii, po kterých bude mít LPGA týden pauzu. Po náročném programu se čas na regeneraci bude hodit.

"Nebudeme hrát v dalších dvou týdnech v Asii. Dáme si tři týdny volno, léto bude náročné. Čekají nás velké akce, na které se chci pořádně připravit. Na to se se svým týmem soustředím," prozradila Jessica.

Nyní mají obě sestry Kordovy ideální šanci si před pauzou připsat další skvělý výsledek. Jessica po prvním kole vede o ránu před dvojicí Moriya Jutanugarn, Tiffany Chan, Nelly je o další ránu zpět. Přímý přenos z 2. kola LA Open sledujte na Golf Channelu od půlnoci v noci na pátek.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení