Jessica Korda drtí v LA soupeřky, Nelly přišla o svou sérii

Jessica Korda

Dvě báječná kola znamenají, že má vedoucí Jessica Korda před finálovými koly na HUGEL-AIR PREMIA LA Open náskok tří ran na své soupeřky. Skvěle to přitom měla také ve druhém kole rozehrané i mladší Nelly, závěr jí však nevyšel a přišla tak o svoji úžasnou sérii.

Jessica si už letos jeden turnajový titul na LPGA připsala, když ovládla hned úvodní Turnaj šampionek. Poté sice byla lehce ve stínu své mladší sestry, v tomto týdnu je to však v Kalifornii ona, kdo udává tempo.

K prvnímu kolu za 64 ran (-7) přidala 28letá Američanka s českými kořeny ve čtvrtek rundu jen o ránu horší a se skóre -13 si upevnila své vedení. Světová jednička Jin Young Ko na ni na druhém místě ztrácí tři rány.

"Hodně mi pomáhá, že jsem schopná hrát spoustu birdie. Na posledních dvou akcích jsem ale zahrála také hodně bogey, což mě vždycky zabilo. To je jediná věc, kterou se snažíme změnit. Hrát chytřeji a mít konsistentnější švih," řekla po dohrání druhého kola Jessica.

Ta se ve čtvrtek svého plánu držela na sto procent, když nezahrála ani jedno bogey a do své skórkarty tak zapisovala pouze pary, ke kterým přidala šest berdíků. "Rozhodně si nemůžu ztěžovat," nezastírá.

Od třetího kola na ANA Inspiration je starší ze sester Kordových silná především v ranách do greenu, když z posledních 144 greenů trefila v regulaci 119 z nich! V tomto týdnu je to 33 úspěšných zásahů z 36 pokusů.

"A i když je minu, není to o moc. Greeny jsou zde menší, takže někdy je lepší být i trochu mimo green nebo na přesném místě na greenu, než 'pouze' na greenu. Na to se soustředíme, i s ohledem na některé návrty," dodala Jessica, která bude minimálně v pátek lovnou zvěří.

Sama to neřeší: "To je golf. Nikdy nevíte, co si přenesete z jednoho dne do druhého. Můžete se sice cítit dobře, ale mít špatný den. Nebo se cítit na nic, ale prožít fantastický den. Nikdy nevíte, je to jako bonboniéra."

A s čím do třetího kola půjde? "Budu se snažit dělat stále ty samé věci. Připravím se na hřiště a pokusíme se trefovat místa, o kterých víme, že jsou výhodná," řekla Jessica Korda, která si letos na LPGA připsala z 22 odehraných kol celkem 19 výsledků v paru nebo lépe.

O šest let mladší Nelly měla před 2. kolem v LA na svém kontě dokonce 12 kola pod par v řadě. A i když se v úvodu zdálo, že svou sérii ještě více protáhne, nakonec si v leaderboardu z děleného čtvrtého místa pohoršila.

Do kola přitom vstoupila dvěma berdíky, poté ale osm parů, než přišla nepovedená série čtyř jamek, na kterých si pohoršila o pět ran. Ke dvěma bogey (11 a 14) přidala dokonce sněhuláka, tedy osm na pětiparové 13 a bylo po sérii. Birdie na 16 pouze znamenal úpravu výsledku na 73 ran (+2).

Z děleného čtvrtého místa po úvodním kole si tak pohoršila na dělenou 25. pozici, když se skóre -3 ztrácí na svou sestru deset ran. Přímý přenos z 3. kola sledujte na Golf Channelu od půlnoci v noci na sobotu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení