Jessica Korda v LA stále vede, ale tvrdě ji stíhá světová jednička

Jessica Korda

I po třetím kole turnaje HUGEL-AIR PREMIA LA Open je v čele turnaje LPGA Jessica Korda. Po kole za 68 ran se však její náskok na světovou jedničku Jin Young Ko ztenčil ze tří na jedinou ránu. 28leté Američance s českými kořeny pomohl udržet vedení silný závěr kola, po kterém jí patří skóre -16.

Jessica začala třetí kolo třemi birdie v řadě a v tu chvíli vedla už o šest ran, protože Ko obešla první tři jamky v paru. Jenže do konce první devítky bylo skóre obou hráček na čele srovnané. Ko mocně zaútočila pěti birdie na šesti jamkách, zatímco Jessica po pěti parech zapsala bogey na devítce.

Jízda Jihokorejky se pak zadrhla na prvních dvou jamkách druhé devítky, na kterých ztratila dvě rány. Ale Korda toho nevyužila, když zahrála bogey na 11 a 13. Po třináctce už vedla o ránu Ko, když zahrála už své sedmé birdie kola, načež přidala další dvě.

Když i Jessica konečně zaskórovala na patnátce, byl náskok její největší konkurentky tři jamky před koncem druhého kola dvě rány.

Závěr však patřil Jessice, která zapsala dvě birdie na posledních dvou jamkách, zatímco Ko již neskórovala, naopak zahrála bogey na osmnáctce. Tím si Jessica vzala vedení zpět, byť jen to nejtěsnější.

"Bylo to opravdu těžké kolo. Podmínky nebyly tak dobré jako v předchozích dvou dnech. Nedařilo se mi trefovat správná místa na greenu a míček jsem nacházela ve špatných pozicích pro skórování. Z pozic nad jamkou jsem nemohla puttovat agresivně, ale snažila jsem se zůstat trpělivá, což bude klíčové i pro zítřek," uvedla Jessica.

I ve finále může očekávat tvrdý boj se světovou jedničkou, ale chce se soustředit především sama na sebe a svou hru.

"Upřímně, nestarám se tolik o to, jak hraje ona. Ale je pravda, že zahrála několik skvělých ran a proměnila pár dlouhých puttů. Hraje skvělý golf, skóruje jak na běžícím pase a muselo být skvělé nás sledovat," mluvila uznale o své soupeřce.

"Pro zítřek musím zůstat agresivní s driverem, dostávat míček do správných pozic na greenu a vytvářet si přiležitosti ke skórování," naznačila taktiku pro finálové kolo, které bude vysílat žívě stanice Golf Channel. Přímý přenos začíná o půlnoci ze soboty na neděli. V sobotu od 9:00 poběží repríza 3. kola.

Mladší ze sester Kordových Nelly, která je průběžně ve vedení celkového pořadí Race to CME Globe, půjde do čtvrtého kola se skóre -4 a z děleného 18. místa, když v pátek zahrála kolo za 70 ran (-1).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení