Drama až do konce! Jessica Korda v LA těsně nevyhrála

Jessica Korda

Jen po jednom kole ze čtyř nebyla na turnaji HUGEL Air Premia LA Open Jessica Korda na čele leaderboardu. Že to bylo kolo poslední, nepřipsala si tak své letošní druhé a celkově sedmé vítěztví na LPGA. O jednu ránu se musela sklonit před Brooke Henderson, když zahrála finálové kolo za +1 (72 ran).

Před posledním kolem vedla starší ze sester Kordových o jednu ránu, když ji v pátek proháněla především světová jednička Jin Young Ko. Právě mezi těmito hráčkami se očekával boj o vítězství, Jessica nad Korejkou vedla o jednu ránu.

Obě rivalky však zahráli finále v paru, a tak daly možnost nejbližším pronásledovatelkám chopit se příležitosti. Tu využila právě Kanaďanka, která na Jessiku před poslední rundou ztrácela čtyři rány. Po kole za 67 ran (-5) ji se skóre -16 v konečném účtování o ránu přeskočila.

Bylo to však drama až do úplného závěru. Korda ztrácela před poslední tříparovou osmnáctkou dvě rány a skvěle se trefila z odpaliště do greenu. Berdíkem dostala Henderson ještě pod tlak, zvlášť když míček Kanaďanky skončil po první ráně v nelehké pozici pod greenem. Ta ale chip zvládla parádně a parem na závěr nedopustila play off.

Korda tak skončila těsně pod vrcholem, stejně jako před týdnem její sestra Nelly na Lotte Championship.

"Je to opravdu frustrující. Dnes bylo všechno špatně. Trefovala jsem to sice dobře, ale z nějakého důvodu se nedělo, co jsem potřebovala. Vítr se pořád točil, chvíli foukalo dolů, pak zase nahoru. Prostě se nedělo, co mělo, nevím," komentovala zklamaně  větrné podmínky finálového kola ve Wilshire Country Clubu, které jí nesedly.

Korda zahrála v sobotu nejprve šest parů, pak ztratila dvě rány na 7 a 9. Když pak konečně skórovala na 13, přišlo hned na to další bogey. Berdíkem na tříparové 18 si aspoň v samotném závěru kola zajistila samostatné druhé místo, ale moc ji to netěšilo. Zklamání ze ztráty vítězství převládlo.

"Snažila jsem se, tvrdě šla po birdie. Na pětiparové patnáctce jsem trefila skvěle osmičku železo a míček udělal ten největší odraz, který jsem v životě viděla a přeskočil green," popsala Jessica.

23letá Henderson si tak připsala už své 10. vítězství na LPGA, své první od června 2019, a vrátila se tak do vítězného kolotoče. Bývalá světová amatérská jednička vyhrála svůj první turnaj mezi ženskou elitou už v roce 2015 a od té doby se pouze loni nedočkala vítězství. Na svém kontě má již vítězství na majoru z KPMG Women´s PGA Championship 2016, kdy vyhrála ve svých 18 letech.

"Pevně jsem věřila, že to zase přijde," uvedla Kanaďanka po ukončení své nejdelší pauzy bez vítězství v profesionální kariéře. "I když jste zvyklí vyhrávat, musíte si občas na další triumf počkat. To je v pořádku," dodala aktuální světová šestka.

Do TOP 10 nakonec proklouzla po posleldním kole i Nelly Korda. Mladší sestra Jessiky dokázala v pátek zahrát stějně jako vítězka 67 ran a její konečné skóre -8 jí stačilo právě na dělené 10. místo.

V TOP 10 skončila letos už pošesté ze sedmi startů, včetně únorového vítězství na Gainbridge LPGA. I proto Nelly stále patří vedení v průběžném hodnocení celé sezóny Race to CME Globe. Jessica je čtvrtá.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení