V oblíbeném Haugschlagu startuje na PGT hned deset Čechů

Šimon Zach

Zatímco dvou zahajovacích turnajů nové sezóny Pro Golf Tour v Egyptě se zúčastnil z Čechů pouze Jan Cafourek, tento týden je na rakouském Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2021 ve startovní listině hned deset českých zástupců.

Oblíbený turnaj mnoha českých profesionálů, který se vrací ke svému tradičnímu dubnovému termínu, už poznal v historii dva české vítěze. Prvním byl v roce 2016 Stanislav Matuš, předloni se radoval Cafourek, který nechybí ve startovní listině ani letos.

Společně s ním i Aleš Kořínek, Roman Šebrle, Jakub Bareš, Filip Mrůzek, Štěpán Daněk, Michal Pospíšil, Šimon Zach, Jiří Vik a amatér David Siwy.

Čerstvě 25letý Zach bude chtít v Dolním Rakousku při českých hranicích navázat na formu z přípravy, v rámci níž vyhrál turnaj na španělské Toro Tour v Andalusii na hřišti Atalaya Old Course.

Na zimní španělské sérii startoval i Mrůzek. Z pěti turnajů skončil pokaždé v TOP 10, z toho jednou na samostatném a dvakrát na děleném třetím místě, což naznačuje, že i on před sezónou dobře potrénoval v soutěžních podmínkách.

Cafourek jako jedniný má již start do sezóny za sebou, když na dvou turnajích v Egyptě v Golf Clubu Ain Sokhna skončil na úvod na děleném 38. místě a následně neprošel cutem. V Order of Merit mu patří 51. místo.

Turnaj se hraje tříkolově od středy do pátku s cutem po dvou kolech. Hráči si mezi sebou na odměnách rozdělí 30 000 eur.