Alex Čejka přestoupil mezi "staré pány". A už útočil na vítězství

Alex Čejka

Alex Čejka dokázal vyhrávat golfové turnaje na obou březích Atlantiku, v Evropě i v Americe. Na majorech se dvakrát "prokousal" i do top 10, ale v poslední době tak trochu zmizel z leaderboardů turnajů PGA Tour. Teď se objevil na Champions Tour a nevedl si špatně.

Rodák z Mariánských Lázní oslavil v prosinci padesátku, což mu vzhledem k jeho golfovému životopisu, mj. s jedním titulem na PGA Tour a čtyřmi na European Tour, otevřelo dveře na PGA Tour Champions.

Premiérový start v únoru v arizonském Tucsonu se mu ještě nepovedl. "Byl jsem strašně nervózní. Vůbec jsem se nepoznával. Nebyl jsem dlouho v turnajovém zápřahu a nevěděl jsem, jak budu hrát. Navíc to byl můj debut a netušil jsem, co mě vlastně čeká," přiznal Čejka.

Po prvních dvou kolech v Tucsonu sice držel dělenou 15. pozici, ale ve třetím finálovém nastřílel 78 ran a propadl se o 23 míst.

Na další start si musel rodák z Mariánských Lázní, který po emigraci svých rodičů vyrůstal od devíti let v Německu, až do dubna. A to ještě musel projít pondělní kvalifikací. V ní ale suverénně uspěl. Po nervozitě ani stopy. Opět tu byl hráč, který si ještě v roce 2018 vydělal na PGA Tour přes milion dolarů.

Na svém druhém podniku mezi "starými pány", kterým byl turnaj Chubb Classic, se podělil o druhé místo s Robertem Karlssonem, jedinou ránu za vítězným Stevem Strickerem. Připsal si nejen 128 000 dolarů, ale také automatickou pozvánku na další turnaj Mitsubishi Electric v Duluth. Už žádná pondělní kvalifikace.

Takhle zahrál Čejka birdie na závěrečné osmnáctce...

"To vám samozřejmě ušetří spoustu bolestí hlavy a energie. Ale to nic nemění na tom, že budu muset hrát opět dobře, ať se děje, co se děje. Hlavně jsem rád, že můžu hrát," prozradil pro PGA Tour 50letý Čejka.

"Těším se na celý rok. Jsem ve skvělé situaci. Pořád můžu hrát i pár turnajů na PGA Tour, těch menších, pořád mám i částečný status na Korn Ferry Tour. Takže pokud přijde delší přestávka, mám ji čím vyplnit. Mojí prioritou je ale Champions Tour. Program je docela nabitý, ale to se mi líbí," poznamenal Čejka.

Nijak se netají tím, že byl celý dychtivý si vyzkoušet PGA Tour Champions. Informace o sérii získával i od svého přítele Bernharda Langera, který je i jedním z jeho golfových idolů.

"Mluvil se mnou o tom, co mě čeká," prozradil Čejka. Vzhledem k tomu, že má na kontě vítězství na PGA Tour a na evropské sérii, má už letos jistý start i na US Senior Open a na Senior Open Championship. Plus na DICK’S Sporting Goods Open. V červenci ho tak čekají tři turnaje za sebou a na nich si může ještě vylepšit svůj status na seniorské tour.

"Na druhém turnaji v Naples už jsem hrál tak, jako bych setřásl nervozitu z Tucsonu. Samozřejmě se vždycky pár ran nepovede, ale to je daň vzrušení, adrenalinu. Ale nebyl jsem překvapivě nervózní," přiznal Čejka.

"Myslím, že se budu na Champions Tour cítit hodně příjemně. A pokud udržím plnou kartu, budu se tam cítit naprosto pohodlně. Chci prostě hrát co nejvíc a uvidíme, co se stane," konstatoval Čejka, který se chce zabydlet mezi "starými pány".

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení