Z deseti Čechů se v Haugschlagu dostali v 1. kole pod par jen tři

Jakub Bareš

Z desítky českých golfistů ve startovním poli turnaje Pro Golf Tour v Haugschlagu se do červených čísel, tedy pod par, dostali po prvním kole pouze tři – Jakub Bareš a Štěpán Daněk zahráli dvě rány pod par a Michal Pospíšil dohrál kolo se skóre -1.

Po dvou úvodních turnajích v Egyptě se série Pro Golf Tour přemístila do rakouského Haugschlagu. Do turnaje Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2021 zasáhl i početný kontingent českých golfistů.

Nejlépe vstoupili do turnaje Jakub Bareš a Štěpán Daněk, kteří dohráli úvodní rundu shodně dvě rány pod par a dělí 14. místo se ztrátou čtyř ran na lídra, kterým je se skóre -6 Nizozemec Max Albertus.

Michal Pospíšil nezačal vůbec dobře – startoval na desítce a na úvodních dvou jamkách si připsal dvě bogey a se skóre +2 dohrál i svou první devítku. Tu druhou ale zvládl skvěle a třemi birdie překlopil své skóre do červených čísel na -1.

Po společném španělském kempu se poprvé letos na Pro Golf představili i Filip Mrůzek a Šimon Zach. Mrůzek startoval z desáté jamky a na dvanáctce zapsal birdie. Jenže na čtrnáctce chyboval, zahrál double bogey a vlastně po zbytek kola bojoval o par. V tom nakonec dohrál i díky birdie na své poslední deváté jamce.

Figuruje na dělené 45. příčce, ránu pod hranicí cutu. Na té je i Roman Šebrle. Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman v desetiboji odehrál slušné kolo se třemi birdie, jedním bogey a jedním double bogey.

Zach startoval také z desítky a jeho první devítka nebyla z těch úplně povedených. Ani jednou neskóroval a zahrál dvě bogey. V úvodu své druhé devítky přidal třetí bogey a v tu chvíli to s ním nevypadlo nejlépe. Naštěstí ještě zabral, přidal dvě birdie, i tak ale se skóre +1 ztrácel na cut dvě rány.

První kolo se příliš nepovedlo zkušeným českým profesionálům Aleši Kořínkovi a Janu Cafourkovi, který už v Haugschlagu dokázal v minulosti vyhrát. Oba zahráli tři rány nad par, dělí 99. místo, stejně jako český amatér David Siwy, a musí se hodně zlepšit, aby prošli cutem.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení