Záchranné lano pro Fowlera. Dostal pozvánku na major

Rickie Fowler

Rickie Fowler se na hřišti trápí a klesá ve světovém žebříčku stále níž. Proto mu více než vhod přišla pozvánka na nejbližší major PGA Championship, který se hraje od 20. května na Kiawah Island a kde by jinak neměl právo startovat.

32letý Fowler se v dubnu po 41 nepřetržitých startech na majorech poprvé nedostal na Masters. Momentálně 111. hráč světa a někdejší světová čtyřka si na nástedujícím majoru zahraje, ale nikoliv na základě vlastní kvalifikace, ale díky výjimce, kterou mu udělila PGA of America.

Fowler je jedním ze dvou hráčů, kterému pořadatelé poslali pozvánku. Druhým je další Američan John Catlin, který hraje na European Tour, kde vyhrál již tři turnaje. Dva v září 2020 a ten poslední předminulý týden na Austrian Golf Open.

Podle Willa Graye, reportéra NBC Sports, potvrdil tuto zprávu jeden z představitelů PGA s tím, že tato dvojice byla pozvána do bitvy o Wanamaker Trophy "na základě předchozích výkonů a postavení ve stětovém žebříčku".

Především pro uvadajícího Fowlera je zpráva vítanou vzpruhou, protože již nějakou dobu bojuje se svými výkony. Rok 2020 končil na 53. místě žebříčku, a v tomto týdnu je klasifikován ještě o 58 míst níže.

Jeho nejlepším umístěním za 15 turnajů v aktuální sezóně je dělené 17. místo na Valero Texas Open, což je jedno z pouhých tří umístění v TOP 25, které uhrál.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení