Skončil v koruně stromu, pak málem v autu. Ale zachránil bogey

Kiradech Aphibarnrat

Na té jamce bylo všechno špatně. Až tedy na poslední putt, kterým Kiradech Aphibarnrat zachránil během druhého kola až stěží uvěřitelné bogey na nejlehčí jamce kola, pětiparové jedenáctce. Ani to mu ale nestačilo k tomu, aby na Valspar Championship prošel cutem.

Aphibarnrat byl po deseti jamkách druhého kola celkově v paru a tušil, že si bude muset polepšit ještě o ránu, aby si na PGA Tour zahrál v tomto týdnu také o víkendu. Chtěl k tomu využít statisticky lehkou jamku jedenáct, ale místo toho se dostal do ještě větších problémů.

Vše začalo špatným drivem, který skončil v korunách stromů. A to doslova. Míček se totiž zasekl ve větvích, kde ho po chvíli našli fanoušci. Když to potvrdili rozhodčí, mohl Thajec dropovat nehratelnou pozici.

Na třetí ránu z příznivého roughu vzal 3-dřevo a chtěl zahrát fade směrem ke greenu, ale byla z toho rovná rána. Míček tak opět směřoval do stromů a zdálo se, že skončí v autu. Tentokrát měl však Aphibarnrat štěstí a svůj míček našel na zemi ještě v docela hratelné pozici.

Z té se však vysekával pouze do roughu a čekal ho tak chip do paru, který se mu ale opět vůbec nepovedl a míček skončil pět metrů od jamky. Hrozil tak dabláč, ale po povedeném puttu z toho bylo alespoň bogey.

Všechny Aphibarnratovy problémy na jamce číslo 11

Aphibarnrat si tedy pohoršil celkově na +1 a v závěru kola potřeboval zabrat. To se mu však nepodařilo, místo pod par šel ještě výše nad něj a po kole za 75 ran (+4) neprošel s celkovým skóre +3 cutem.

Ve vedení floridského turnaje v resortu Innisbrook na hřišti Copperhead jsou v jeho polovině Američané Keegan Bradley a Sam Burns, kteří mají se skóre -12 náskok čtyř ran před trojicí krajanů na děleném třetím místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení