Phil Mickelson zatím neví, zda by přijal pozvánku na US Open

Phil Mickelson

Šance Phila Mickelsona na to, že na pro něho prokletém US Open uzavře svůj kariérní Grand Slam, se rok co rok zmenšují. Už nyní přitom nejsou až tak vysoké, s ohledem na Leftyho dlouhodobý pokles formy. A dokonce mu letos opět hrozí, že se na turnaj ani nepodívá.

Už vloni to měl Mickelson nahnuté, ale USGA nakonec změnila kvůli pandemii koronaviru COVID-19 kvalifikační pravidla a velký oblíbenec fanoušků si na hřišti Winged Foot zahrál. Neprošel však cutem.

Letos se bude hrát v Torrey Pines, tedy prakticky u Leftyho doma, jeho šance jsou však ještě menší než loni. Aktuálně 113. hráč světa by se musel dostat zpět do TOP 60 světového žebříčku, nebo uspět v jedné z lokálních kvalifikací, když má v plánu hrát tu v Ohiu po Memorialu. 

Pokud by se však na třetí major tohoto roku, který se bude hrát od 17. do 20. června a exkluzivně ho v Česku bude vysílat stanice Golf Channel, nekvalifikoval, mohl by od USGA dostat speciální pozvánku.

Jak by na ni Mickelson zareagoval? "Nevím, skutečně teď nevím, co bych odpověděl," řekl v tomto týdnu reportérovi stanice ESPN během turnaje Valspar Championship, na kterém neprošel cutem. 

V minulosti přitom řekl, že by pozvánku startovat na turnaji nepřijal, účast by si chtěl uhrát pouze vlastními silami. Jak to tak ale vypadá, Mickelson tento svůj názor přehodnocuje a tak striktní už rozhodně není.

Mickelson, který den před startem letošního US Open oslaví své 51. narozeniny, se v kariéře zúčastnil US Open už 31krát a od roku 1994 chyběl pouze jednou, když se v roce 2017 rozhodl upřednostnit maturitu své dcery. Celkem šestkrát skončil druhý, naposledy v roce 2013 v Merionu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení