Golfová inkluze. Nejlepší americké hřiště se otevře také ženám

Pine Valley

Golfové prostředí je jedním z posledních ve sportu, kde občas ženy nemají stejná práva jako muži. Především co se týče členství v tradičních golfových klubech. Jedním z nich je také Pine Valley v New Jersey, které je dlouhodobě považované za to nejlepší ve Spojených státech amerických. To se ale nyní změní.

Golfový klub založený v roce 1913 a tedy se 108letou bohatou historií o svém záměru umožnit ženám stát se jeho členy a také hrát bez omezení informoval v dopise svým současným členům 30. dubna. 

"Dnes večer během každoročního setkání členů jsme učinili historickou změnu co se týče stanov v Pine Valley," napsal prezident klubu Jim Davis svým členům v zaslaném emailu.

Také v Pine Valley se rozhodli jít cestou golfové rovnoprávnosti: "Budoucnost golfu musí směřovat k inkluzi a já mohu s potěšením oznámit, že správní rada i členové Pine Valley Golf Clubu jednomyslně a s nadšením odhlasovali odstranění veškerých genderových specifik v našich stanovách," dodal Davis k historickému okamžiku v klubu.

První ženy by se mohly stát členkami klubu už koncem tohoto roku a hrát budou moci jako hosté bez omezení. Doteď to bylo možné pouze v neděli odpoledne. Podobně se ženám otevřely v posledních klubech do té doby čistě pánské kluby jako Augusta National, St. Andrews nebo Muirfield.

Pine Valley bylo v prestižní anketě časopisu Golf Magazine zvoleno nejlepším hřiště v USA i na světě v letech 2012, 2015, 2019 a 2020. První místo obsadilo také v žebříčku 100 nejlepších amerických hřiště zámořského Golf Digestu pro období let 2019-20.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení