Čtyři roky se trápil a dřel. Teď se šampion Burmester těší domů

Dean Burmester

Když si rodák ze Zimbabwe reprezentující JAR připsal před čtyřmi lety své první vítězství na European Tour, představoval si Dean Burmester jiný následující průběh své golfové kariéry. Na další vítězství si ale musel pořádně počkat, dočkal se v tomto týdnu na Tenerife Open.

Burmester nezastírá, že si za ty čtyři roky prošel spoustou nepříjemných okamžiků. "Byly to čtyři roky trápení a tvrdé práce," přiznal už z trofejí v ruce šťastný 31letý Jihoafričan, který se až letos poprvé radoval z vítězství na plnohodnotném turnaji European Tour.

Před čtyřmi roky se totiž jednalo o akci spolupořádanou nižší Sunshine Tour, na které se Burmester radoval už posedmé. Na nejvyšší evropské golfové scéně si ale na druhé vítězství musel pořádně počkat.

Opět mu přitom sedí iniciály turnaje "TO". V roce 2017 se totiž jednalo o Tschwane Open, na kterém si připsal svůj první titul. Tentokrát uspěl na Tenerife a bylo to vítězství ve velkém stylu!

Před finálovým kolem ztrácel na vedoucího Němce Nicolaie von Dellingshausena jednu ránu, díky pěti birdie na úvodních sedmi jamkách se však ujal vedení on a už ho nepustil. Nakonec po vyrovnání rekordu hřiště (62 ran, -9) vyhrál se skóre -25 před Němcem o pět ran.

"Mohu teď jet domu a konečně vidět svou rodinu, nemohu se toho dočkat. S Covidem a vším okolo jsem nevěděl, kdy se dostanu domů, takže je to pro mě velmi emotivní," přiznal Burmester.

Ten se stal už čtvrtým jihoafrickým vítězem z posledních sedmi turnajů European Tour, když navázal na svého krajana Garricka Higga, který ovládl v minulém týdnu Gran Canaria Lopesan Open.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení