Daly utopil šance na poslední jamce. Vzal to s nadhledem

John Daly

John Daly útočil v neděli na veteránské PGA Tour Champions na své druhé vítězství, první po dlouhých čtyřech letech. Někdejší dvojnásobný major šampion se ale nakonec musel sklonit před Mikem Weirem, za kterým zaostal o dvě rány. Nechal je na poslední jamce, kde smolně utopil svou příhru do greenu.

18. jamka závěrečného 2. kola (turnaj byl kvůli silnému dešti zkrácen o kolo) na Insperity Invitational, Daly a Weir se dělí o vedení. Daly hrající o flight před Weirem zacílí svou devítkou železem na green a za chvíli už vidí, jak jeho míček těsně před bedněním greenu šplouchne do vody.

Je po nadějích na triumf.

Daly zapisuje dabláče a 69 ran. Weir, který promarnil na 16 a 17 šance na birdie, všechno sleduje a hned ví, co musí udělat. Za chvíli pošle svůj míček čtyři a půl metru od jamky a zatne ruku v pěst. Po kole za 68 ran vítězí o dvě rány. Daly končí za ním na děleném druhém místě.

Naštvání, vztek, nic takového už dnes od dříve vyhlášeného bouřliváka a rebela nečekejte. Pětapadesátiletý kmet s vizáží alpského myslivce už je jinde. Po vleklých problémech se zraněními a bojem s rakovinou je šťastný, že může opět naplno hrát a bojovat na turnajích o vítězství.

"Chytil jsem poryv větru. Hraju devítku železo na 142 metrů. Teď jsem trefil skvělou ránu a letěla jen 129 metrů. Nemohl jsem to trefit lépe. Prostě smůla, že zrovna fouklo proti a bylo to těsně krátké. To se stává," komentovala to někdejší hvězda Czech Masters s klidem.

"Bylo by skvělé vyhrát, ale jsem na sebe hrdý, že trefuju míček opravdu dobře a těším se na další týdny. Chytám rytmus," koukal se Daly dopředu k nejbližším turnajům, které ho čekají.

"John hrál skvěle. Akorát měl na poslední jamce smůlu," uvedl vítěz. "Znamená to pro mě opravdu hodně. Dělal jsem si to těžší, ale nakonec jsem zahrál rány, které jsem potřeboval. Teď se cítím skvěle," těšilo někdejšího šampiona Masters.

Už příští týden čeká zámořskou veteránskou túru pro hráče nad 50 let první z vrcholů sezóny, první z pěti majorů Regions Tradition v Alabamě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení