Bland se dočkal, na European Tour vyhrál na 478. pokus

Richard Bland

Po dlouhých 23 letech se Richard Bland konečně dočkal. A navíc v Belfry na Betfred British Masters. Anglický golfista si nemohl vybrat lepší místo pro své první vítězství na European Tour, které přišlo až v jeho 478. startu na okruhu. V play-off udolal Guida Migliozziho.

Už se pomalu začínal smiřovat s tím, že to nikdy nevyjde. Bland prožil svůj debut na European Tour už v roce 1998 a v tomto týdnu patřil ke třetímu hráči s největším počtem startů bez jediného vítězství.

To už teď ale neplatí.

Bland zahrál během 73 jamek jediné bogey, které přišlo v jediném z jeho pohledu průměrném třetím kole. A to nejlepší si nechal na konec, když v sobotní finálové rundě zahrál za 66 ran (-6), celkově pak za -13.

Berdíkem na poslední jamce dostal ostatní pod tlak, když zbytku pole odskočil. Dohnal ho pouze Migliozzi, který na poslední jamce zachraňoval par, a šlo se do play-off. To rozhodl Angličan parem hned na první jamce.

"Dokázal jsem to," soukal ze sebe dojatý Bland během bezprostředního rozhovoru u greenu. V sobotu se stal nejstarším vítězem European Tour, který vyhrál svůj první titul. Dočkal se ve 48 letech 101 dnech.

Přišla úleva, ale i potvrzení spokojenosti s hrou: "Má hra šla správným směrem, tvrdě jsme na ní dřeli, hlavně na wedgích. Tento týden jsem ale také dobře drivoval, když jsem se vrátil ke svému starému driveru."

Bland se při své cestě za svým prvním vítězstvím na European Tour musel několikrát vrátit na Challenge Tour, naposledy před dvěma lety. I tehdy se ale dokázal okamžitě vrátit na hlavní scénu a nyní se dočkal.

"Bylo mi 46 let a ptal jsem se sám sebe, jak na tom budu za tři čtyři roky? Budu tloustnout a vše se bude zhoršovat," vybavuje si své tehdejší myšlenky. Jak se ukázalo 15. května 2021, byly velmi mylné.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení