Zach v těžkém testu obstál, ve Švédsku si polepšil o 20 míst

Šimon Zach

Těžké podmínky si pro hráče připravila během třetího kola Range Servant Challenge by Hinton Golf. Český profesionál Šimon Zach se s nimi ale vyrovnal se ctí a po kole za 71 ran (-1) si v leaderboardu polepšil o 20 míst. Se skóre -6 mu před finále patří dělená 27. pozice.

Zach na dalším turnaji Challenge Tour v pátek prošel cutem přesně na ránu. V sobotu ale v Malmö nezačal dobře, když startoval na desítce a na své úvodní devítce si pohoršil o dvě rány.

Zahrál totiž tři bogey (12, 13, 17) a jediné birdie na čtrnáctce. V druhé polovině kola už ale ani jednou nezaváhal a do skórkarty zapsal tři berdíky na jamkách 1, 2 a 5. Bylo z toho skóre těsně pod par.

Díky němu si v těžkých větrných a deštivých podmínkách v leaderboardu výrazně polepšil, když pod par se v sobotu dostalo jen dvacet hráčů a o více jak jednu ránu pouhých devět golfistů. A zatímco v prvních dvou kolech zahráli hráči celkem 30 eaglů, ve třetím padl jen jeden.

Pětadvacetiletý Čech tak v neděli mže zabojovat klidně o TOP 10, na kterou po 54 odehraných jamkách ztrácí čtyři rány. Vede Skot Craig Howie (-16).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení