Podruhé za tři dny se Spieth loučil eaglem, padlo jich už 62

Jordan Spieth

Na letošním turnaji AT&T Byron Nelson se skóruje o sto šest. Po dvou kolech hráčům nestačilo ani skóre -5 na to, aby prošli cutem, a během tří kol padlo už 62 eaglů. Dva z nich si připsal Jordan Spieth, a to vždy na závěr svého kola. Díky tomu je před finále dělený třetí.

Spieth prožívá golfové obrození. Po letech trápení je letos opět ve své nejlepší formě. Začátkem dubna ukončil na Valero Texas Open své čtyřleté čekání na turnajový titul a kromě toho si od února připsal šest umístění v TOP 10, včetně děleného třetího místa na Masters.

O další skvělý výsledek si zahraje v neděli ve svém rodném Texasu, když po třech kolech je na hřišti TPC Craig Ranch na skóre -17, jen tři rány za vedoucím Samem Burnsem. A to díky eaglu na sobotní závěrečné 18.

Pro Spietha se na turnaji jednalo už o druhý eagle na závěr kola, stejně se rozloučil s rundou i ve čtvrtek, kdy pokořil pětiparovou osmnáctku také na tři rány. Celkem padlo na turnaji už 62 eaglů a 1698 birdie! Průměrné skóre je po třech kolech pod sedmdesáti na čísle 69,4.

A skórovací manévry se očekávají také od nedělního finálového kola, kdy hráčům možná ještě pomůže lehký déšť. Kdo bude chtít severně od Dallasu uspět, bude muset opět výrazně pod par.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení