Nicklaus: Spor Koepky a DeChambeaua si už žije svým životem

Jack Nicklaus a Bryson DeChambeau

Jsou neshody a roztržka mezi Brooksem Koepkou a Brysonem DeChambeauem opravdové, nebo jde spíš o "bouři ve sklenici vody"? Podle Jacka Nicklause, který je hostitelem nadcházejícího turnaje the Memorial, je především celá věc vítaným soustem pro média.

Počátek ne zrovna přátelských vztahů mezi Koepkou a DeChambeauem se datuje do roku 2019, kdy si Kopeka stěžoval na pomalou hru svého rivala. Roztržka mezi oběma se opět rozhořela poté, co na uniklém videu z PGA Championship se Koepka nechal rozhodit DeChambeauovou poznámkou.

A vše potom ještě gradoval na sociálních sítích, včetně uštěpačné poznámky DeChambeauovy poznámky, že ho těší, že může zdarma bez placení nájmu "bydlet v Koepkově hlavě".

A co na to legendární golfista s přezdívkou Zlatý medvěd a vítěz rekordních osmnácti majorů? "Nevím, nakolik je jejich spor opravdový, nebo ne. Pokud ano, tak už to řídí spíš média, než Brooks nebo Bryson," konstatoval Nicklaus.

"Myslím, že ani jeden nemá zájem celý spor nějak vyostřit. Prostě se to dostalo do zpráv, je to tam a už si to žije svým životem," dodal hostitel turnaje the Memorial.

Jednaosmdesátiletý Nicklaus přirovnal současnou situaci mezi Koepkou a DeChambeauem k rivalitě mezi ním a Arnoldem Palmerem. "Pohádali jsme se někdy mezi sebou? Jasně, že ano. Arnold a já jsme byli nejlepšími přáteli, ale občas jsme se i pohádali. V 99 procentech případů jsme se ale shodli na všem, co bylo dobré pro golf," vysvětlil Niklaus.

"Na všem jsme se samozřejmě neshodli, to ani nejde. Takže si myslím, že nakonec byste ani Brysona a Brookse neshledali až tak odlišnými," prohlásil Nicklaus s tím, že nikdy nedovolil, aby se jejich případné neshody s Palmerem vystupňovaly.

Jenže si je vědom toho, že v době sociálních sítí to není vždycky možné. "Upřímně řečeno, jen těžko si dokážu představit, že by v době, kdy jsem hrál, existovaly sociální sítě v té podobě jako dnes. Zbláznil bych se z toho," přiznal Zlatý Medvěd.

"Tím chci říct, že můžete psát o čemkoliv a všichni o všem diskutují," dodal Nicklaus ještě před turnajem the Memorial na hřišti Muirfield Village, které před letošním ročníkem prošlo množstvím, leckdy i zásadních změn. Stejné zůstaly pouze dvě jamky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení