Brixi přestoupil k profíkům, na Kuňce zabojuje o svůj první cut

Gordan Brixi

Nejlepším českým hráčem ze čtvrtečních dopoledních flightů byl na D+D REAL Czech Challenge Gordan Brixi. Ten se jako jediný dostal pod par hřiště, a to alespoň o ránu, a jeho výchozí pozice do pátečního boje o cut nebude špatná. Na pátý pokus má šanci.

Brixi se na turnaji Challenge Tour objevil poprvé v roce 2018, kdy si zahrál na Zbraslavi Prague Golf Challenge. Na té se představil také o rok později, kdy přidal také starty na Kaskádě a Penati. Ani v jednom případě nedal cut.

A to i kvůli nepovedeným prvním kolům, během kterých nabral ztrátu. To se mu nyní stalo a po kole za 71 ran může jít ve čtvrtek spát v pohodě.

"Bylo to dobré, solidní kolo. Cítil jsem se dobře, dobře jsem se koncentroval. Měl jsem jasnou strategii a jel jsem podle ní," řekl nám po dohrání a pokračoval: "Nic nebylo mimořádně dobré. Soustředil jsem se na každý úder a hned po něm jsem šel na další.“

Gordan Brixi během 1. kola D+D REAL Czech Challenge (foto: Ladislav Adámek)

Jeho kolo bylo na rozdíl od ostatních českých hráčů z dopoledních flightů, velmi poklidné. "Bylo to docela klidné kolo. Měl jsem nějaké příležitosti, ale párkrát jsem se zase zachránil. Pohoda,“ okomentoval svou rundu, během které si připsal dvě birdie (10, 4), jediné bogey (18) a jinak pary.

Přestože je papírově domácím hráčem, tak velkou výhodu, jako ostatní Češi, kteří Kuňku během své kariéry hráli nepočítaně, nemá. Přesto pro stále ještě 18letého Čecha hřiště úplně cizí není.

"Před čtyřmi lety jsem zde hrál, takže jsem si hřiště trochu pamatoval. V pondělí a úterý jsem ho nastudoval,“ řekl po dohrání s tím, že v pátek chce hrát stejně jako ve čtvrtek: "Budu mít stejný plán jako na dnešek. Večer se podívám na pin pozice a podle toho zvolím strategii."

Gordan Brixi během 1. kola D+D REAL Czech Challenge (foto: Ladislav Adámek)

Zatímco v předešlých čtyřech případech startoval Brixi na Challenge Tour jako amatér, tentokrát už je profesionálem. Tím se stal letos v zimě.

"Cítil jsem, že pro můj vývoj je nejlepší volbou hrát mezi profíky. Vždy to byl můj cíl a loni jsem se pro to rozhodl," říká otevřeně. Jen ho mrzí, že toho zatím jako profík moc neodehrál: "Bylo tam pár kvalifikací hlavně na Korn Ferry Tour v Americe, ale do Evropy jsem se dostal i kvůli COVIDu až před týdnem, tak teď to konečně začne."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení