Šel Koepka za hranu? DeChambeau si stěžuje na jeho nové video

Brooks Koepka

Brooks Koepka minulý týden opět přiživil konflikt s Brysonem DeChambeauem. Tentokrát videem, do kterého zapojil i svého sponzora, výrobce piva. Slíbil ho fanouškům, kteří byli vykázáni z turnaje za to, že pokřikovali na DeChambeaua "Brooksy". Není to už za hranou, ptají se mnozí, včetně DeChambeaua.

Koepka zveřejnil na Instagramu video, v němž děkuje fanouškům za podporu a nabízí jim pivo zdarma od svého sponzora. Není to však nic jiného, než provokace mířená na svého rivala.

"Ahoj, tady Brooksy. Děkuji vám za podporu. Slyšel jsem, že spousta z vás dnes na golfovém turnaji křičela moje jméno. Vím, že jsem tam nehrál, ale přesto vám děkuji za podporu," povídá Koepka ve videu k fanouškům, "jejichž čas byl na turnaji zkrácen".

Odměňovat fanoušky za provokování jiných hráčů, to už je na pováženou. A využít to k propagaci svého sponzora může být pro někoho za hranou, byť kreativita se tomu upřít nedá.

Samotné pořvávání fanoušků na The Memorial Tournament nechalo DeChambeaua klidným, nebo se tak aspoň tvářil, když řekl:

"To je starost úředníků. Mně je to úplně jedno. Vlastně to ani nebyly posměšky, ale lichotky. Můžou tak na mě klidně pořvávat celý den, pokud chtějí. Nemám s tím problém."

Videem, které následovalo, už by se podle něj měla PGA Tour zabývat.

"Myslím, že tohle by Tour měla řešit. Je to něco, na co nemám vliv. Sám jsem se, myslím, vydal správným směrem a budu v tom pokračovat, ale ostatní si nadále budou dělat, co chtějí, a tak to je," uvedl DeChambeau, který prý Koepkovo video neviděl, ale řekl mu o něm jeho agent.

Ten prý již o konfliktu s Koepkou mluvil se zástupci PGA Tour, zejména o možných důsledcích, jako je právě chování fanoušků na turnajích.

"Z hlediska integrity a důstojnosti hry se hrál golf vždy určitým způsobem. Ale myslím, že hra se mění, vyvíjí, takže přijde čas, kdy to bude takhle, a pokud já mám být člověk, který bude u těchto změn, víte co...? Bude to skvělé," povídal loňský šampion US Open.

Z hlediska Players Impact Programu jsem rád, že se o mně mluví,“ zmínil DeChambeau program, v rámci něhož rozdělí PGA Tour po sezóně obří sumu 40 milionů dolarů mezi deset hráčů, kteří byli největšími hybateli golfového dění.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení