Bláznivý finiš na Kaskádě, na The Open jede Němec Schneider

Marcel Schneider

Báječné vyvrcholení si pro diváky, kteří dorazili v neděli na Kaskádu, připravil premiérový ročník Kaskáda Golf Challenge. Z vítězství o ránu se nakonec radoval Němec Marcel Schneider, nejlepším z Čechů byl dělený osmnáctý Stanislav Matuš.

Když zahrál Schneider v neděli na pětiparové patnáctce double bogey poté, co ztratil ve vysokém roughu míček, zdál se být ze hry. Jenže jeho naopak nepovedená jamka vyhecovala k neskutečnému závěru.

Nejprve zahrál birdie na tříparové šestnáctce a poté i na zbylých dvou čtyřparech. Na těžké osmnáctce poslal míček do jamky ze čtyř metrů, což oslavil mohutně zatnutou pěstí. Zdálo se, že je hotovo.

Málem nebylo.

V posledním flightu totiž šel Ital Lorenzo Scalise, který v sobotu vytvořil 61 ranami nový rekord hřiště. A také on se nechtěl vzdát.

Nejprve zahrál birdie na sedmnáctce, čímž se přiblížil Schneiderovi na rozdíl dvou ran. A s vědomím, že jen eagle ho může posunout do play-off, které nad Kaskádou viselo prakticky celé finálové kolo, šel druhou ranou osmnáctce po tyči. A míček skončil jen pár desítek centimetrů od vlajky!

Birdie bylo málo, Schneiderovi tak skóre -16 po kolech za 65, 65, 71 a 67 ran k vítězství stačilo. Kromě šeku na 32 000 euro se mohl těšit také ze zisku karty na The Open, které se hraje za dva týdny v Royal St. George's.

Z českých hráčů na turnaji nakonec nejlépe skončil Stanislav Matuš, který se ve všech čtyřech kolech dostal na Kaskádě pod par hřiště. V neděli díky birdie na závěrečné osmnáctce o ránu.

"Dnes mě zradil putter. Nedal jsem čtyři metráky do paru, třikrát to byl trojputt a jedna záchrana. Mám radost, že jsem vybojoval výsledek pod par i celkem solidní umístění," řekl Matuš po dohrání turnaje.

Zbylí dva čeští golfisté, kteří dali v tomto týdnu na Kaskádě cut, skončili až v šesté desítce. Jan Cafourek obsadil s celkovým parem dělenou 54. pozici, Šimon Zach s +6 dělené 59. místo.

"Bylo to klidné kolo s jedním birdie a jedním bogey. Hrál jsem pořád fairway green a dva putty. Protrápil jsem se na greenech, kde jsem neproměňoval své šance," mrzelo v neděli Cafourka.

Zachův výsledek pak ovlivnil především sněhulák na těžké osmnáctce. "Z týčka jsem zahrál doleva. Vyhrál jsem se, ale ne dostatečně daleko. Z roughu už jsem nevěděl, co dělat, tak jsem si řekl, že to zkusím, a bylo to krátké do vody. Po dropu na stejném místě jsem přehrál green, pak chip a dva putty," popsal Zach své nedělní dobrodružství na jamce, která umí dělat lehce problémy. Ale také vyhrávat turnaje.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení