Na Kaskádě vyhrál Mrůzek, Matuše porazil o dvě rány

Filip Mrůzek

Ve finálovém kole letošního Grand Finále Czech PGA Tour se očekával souboj Filipa Mrůzka se Stanislavem Matušem a došlo na něj. Jako vítěz nakonec ze hřiště odešel Mrůzek, který vyhrál o dvě rány.

Mrůzek s Matušem svým soupeřům v úvodních dvou kolech utekli a v sobotu se na ně už nikdo nedotáhl. Po 36 jamkách sice vedl o ránu Matuš, ale vítězství si po posledním puttu připsal mladší Mrůzek.

Matušův náskok se v sobotu vypařil hned na první jamce, na které zahrál bogey. Poté hráli oba hráči dlouho pouze pary, až závěr úvodní devítky přinesl další změnu v pořadí.

Matuš sice zahrál birdie na sedmičce, ale na osmičce to bylo v jeho podání už druhé bogey dne. Když tak Mrůzek poprvé ve finálovém kole zaskóroval berdíkem na devítce, dostal se do vedení.

A to už nepustil.

Svému soupeři odskočil už na tři rány díky dalším dvěma birdie na jamkách 10 a 11. Matuš sice zareagoval berdíky hned na dvanáctce a třináctce, více už však nestihl.

Oba hráči totiž zahráli na sedmnáctce shodně birdie, a tak musel Matuš na závěrečné osmnáctce zariskovat. Bylo z toho bogey a Mrůzkovo vítězství.

Vítěz Grand Finále zahrál tři kola na Kaskádě za -13 a v každém z nich se dostal pod sedmdesát (66, 69 a 68). Matuš skončil na mínus jedenácti. Třetí místo obsadil Petr Gál (-7).

Matuše tak může alespoň těšit, že se stal na Kaskádě domácím šampionem ve hře na rány. Vložený turnaj PGAC se totiž hrál v prvních dvou kolech, po kterých vedl. Mezi ženami vyhrála Lucie Hinnerová.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení