Češka na Solheim Cupu! Vodičková si zahraje ten juniorský

Denisa Vodičková

Po Kláře Spilkové bude mít Česká republika svou historicky druhou hráčku na juniorském Solheim Cupu. Toho se letos začátkem září zúčastní v americkém Ohiu šestnáctiletá Denisa Vodičková.

Spilková se Junior Solheim Cupu zúčastnila v roce 2009. Tehdy přitom započala americká nadvláda v tomto duelu dívčích týmů. Do té doby to bylo mezi Evropou a USA nerozhodně 2:2, od té doby slavily pouze Američanky a to šestkrát v řadě. Naposledy před dvěma roky ve Skotsku.

Přerušit jejich vítěznou sérii se letos pokusí výběr kapitánky Anniky Sörenstam. Ta představila prvních sedm hráček svého výběru v minulém týdnu, zbylých pět zaznělo v pondělí. A byla mezi nimi i Denisa Vodičková.

Nejlepší česká amatérská golfistka roku 2020 obhájila v minulém týdnu třetí místo na European Young Masters a letos si už připsala první a druhé místo na Czech Golf Amateur Tour. Ve světovém amatérském žebříčku jí patří aktuálně 113. pozice a je čtvrtou nejlepší Češkou.

"Jsem šťastná, že jsem dostala nominaci a můžu representovat Evropu na Solheim Cupu. Doufala jsem, že když se dobře umístím (na European Young Masters), tak by to mohlo vyjít,“ svěřila se Vodičková oficiálnímu webu České golfové federace.

PING Junior Solheim Cup se bude hrát 1. a 2. září na hřišti Sylvania Country Clubu v Toledu. Klasický Solheim Cup se uskuteční na stejném hřišti od 4. do 6. září, vysílat ho bude stanice Golf Channel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení