Skvělý slovenský start! Pak se ale Sabbatini s Teťákem zasekli

Rory Sabbatini

Kolem poloviny 1. kola to na D+D REAL Czech Masters vypadalo na velký slovenský den. Na předních příčkách svítily dvě slovenské vlajky u jmen ostříleného stříbrného olympionika z Tokia Roryho Sabbatiniho a naopak mladého talentovaného amatéra Tadeáše Teťáka. Po dohrání byl spokojený pouze první z nich a to jen částečně.

Sabbatini začal na druhé devítce třemi birdie v řadě, další přidal na čtrnáctce a hned po pěti jamkách se tak vyšvihl na čelo leaderboardu. Na první devítce ale zapsal čtyři bogey, mezi které naštěstí vtěsnal jedno birdie, a tak nakonec uhájil minusové skóre ránu pod par, se kterým se po dohrání zařadil do třetí desítky.

"To je bohužel golf. Hrál jsem velmi pěkně na začátku dne, ale pak jsem udělal několik chyb, víc, než bych si přál. Došly mi také trochu síly a cítil jsem se unavený," potvrdil Sabbatini, že kolotoč, který se kolem něj spustil po stříbrné olympiádě spojený s náročným cestováním kolem celého světa, si odpoledne už vybral svou daň.

"Zítra bych chtěl vyčistit skórkartu. Dobře jsem puttoval a zahrál i hodně kvalitních ran, takže nemůžu být jen zklamaný. To nemůžete být nikdy za kolo pod par. Mrzí mě, že jsem zahrál několik špatných ran a nezhodnotil jsem svůj dnešní dobrý start v lepší skóre, ale znovu říkám, to je golf a zítra se pokusím rozhodně udělat méně chyb," pravil Sabbatini, který si jinak velmi pochvaluje hřiště.

"Je fantastické! Je tu vidět spousta zlepšení, třeba na 16. a na 18. jamce. Líbí se mi hodně," chválil rodák z Jižní Afriky Albatross, který si vyzkoušel na European Tour už v roce 2016, kdy skončil na děleném 19. místě.

"Musím říct, že mojí hře hodně sedí. Na druhé devítce jsem sice chyboval, ale občas jsem neměl štěstí, když jsem po dobré ráně skončil ve špatné pozici. Ale vyhovuje mi to tady a těším se na další dny," dodal.

Tadeáš Teťák (Foto: Ladislav Adámek)

Když už měl Sabbatini dohráno, hájil slovenské barvy stále velmi vysoko Tadeáš Teťák, který se s průběžným skóre -3 pohyboval na dělené čtvrté pozici ránu za vedením. Jenže pak o všechny uhrané rány pod par přišel na obávané šestnáctce, kde zahrál triple bogey.

"Pozitivní je, že jsem hrál 15 jamek velmi dobrý golf bez chyb. Ale na šestnáctce jsem se měl na odpališti uklidnit a více si tu ránu promyslet. Ani tak nebyl problém s výběrem hole, ale typem rány.  Asi to chtělo více komunikovat s kedíkem a možná by to skončilo lépe. Takové chyby se stávají a teď už s tím nic neudělám," vyprávěl po dohrání.

Postrach šestnáctky, tedy jezero na levé straně, z týčka ještě netrefil. Jeho první rána skončila naopak hodně vpravo. "Pak jsem neodhadl chip přes ty tři vlny a šel jsem do vody z opačné strany. Bohužel, stane se," zalitoval.

Na osmnáctce pak ještě těžkým puttem zachraňoval bogey. Z nadějně rozjetého kola tak bylo skóre +1 a umístění v osmé desítce.

"Jestli projdu cutem, projdu. Jestli neprojdu, tak neprojdu. Mám 21 let, takže mám ještě čas se pomalu zlepšovat," nechtěl si Teťák s čímkoliv zbytečně lámat hlavu.

"Chci hlavně zahrál konzistentní druhé kolo a pak budu spokojený. Užívám si to tady, pěkné hřiště, všechno dobré, jen se musím trochu lépe mentálně koncentrovat na takové ty kritické momenty. V tom se musím zlepšit," uvedl na závěr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení