Ztratil jsem minimálně tři rány. O ty jsem mohl být výš, mrzelo Liesera

Ondřej Lieser

Není každý den posvícení. V golfu tohle rčení platí snad dvojnásob. V prvním kole D+D REAL Czech Masters zahrál Ondřej Lieser skvělé čtyři rány pod par, v tom druhém po boku Henrika Stensona a Padraiga Harringtona už to bylo horší – tři rány nad par a celkově -1.

"Ani si nemyslím, že byl nějaký velký rozdíl mezi prvním a druhým kolem. Největší problém jsem měl na greenech. Nevím, jestli jsem ztratil tempo, ale asi pět puttů přesně v lajně skončilo o dva míčky před jamkou, dalších pět bylo zase prostřelených nad jamkou. Nespadlo mi tam dneska vůbec nic. Jedno ušmudlané birdie na pětiparové jedničce po dvou puttech," vypočítal důvody obratu ve skóre Lieser.

Na rozdíl od něj jeho hvězdní parťáci ve flightu pokračovali v kvalitní hře. Především Stenson. Zahrál ve druhé rundě tři rány pod par a s celkovým skóre -8 se držel v horních patrech leaderboardu. Harrington zahrál jednu ránu pod par a celkově je na -3.

"Na jejich hře jsou vidět jejich neskutečné zkušenosti, které mají. Jak přesně vědí, co dělají, jakou mají zahrát ránu. Henrik hraje jako stroj a kdyby mu tam začaly padat ještě putty, tak je někde úplně jinde," neskrýval Lieser respekt vůči oběma skvělým hráčům.

"Jen škoda, že jsem na ně nedokázal víc zatlačit," přiznal Lieser, který startoval z desáté jamky a hned na ní si připsal první bogey. Na úvodní devítce pak přidal ještě dvě další. Jediné birdie zahrál na pětiparové jedničce, ale na závěrečné devítce přidal další bogey.

"Bohužel první rána mi doběhla do hustého roughu a na green jsem se dostal až čtvrtou ranou. Beru to tak, že dneska jsem ztratil minimálně tři rány, o které jsem mohl být blíž vedoucím hráčům," konstatoval český profesionál.

A dodal, že projít cutem nebylo jeho prioritou. "Tak to vůbec není. Pokud budeme v Česku spokojení s tím, že někdo projde cutem, tak se golf nikam u nás neposune. Zahrál jsem v prvním kole čtyři pod, ale to pro mě neznamená, že se budu snažit hrát údržbu, abych prošel cutem. Nechci skončit šedesátý na turnaji," odmítl Lieser jakoukoliv pasívní strategii.

S konečným skóre -1 byl po dohrání na dělené 48. pozici, v tu chvíli jedinou ránu nad hranicí cutu a musel ještě čekat, jak se vyvine druhé kolo a zda se cut nebude posouvat.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení