Cut byl daleko. Cafourek, Matuš a Zach končí zklamaní

Jan Cafourek

Trojice Jan Cafourek, Stanislav Matuš a Šimon Zach měla letošním na D+D REAL Czech Masters určitě větší ambice, než skončit hluboko v poli poražených. Srovnali se ale za sebou s odstupem jedné rány ve druhé stovce a k cutu se v pátečním druhém kole nakonec nepřiblížili.

Jen Cafourek si ráno na začátku 2. kola dal šanci, když zahrál hned na jedničce birdie a po prvním kole za -1 se dostal do paru, kde v tu chvíli byla hranice cutu. S tím, jak na dalších jamkách neproměnil další šance na skórování, ale jeho hra uvadala.

"Dneska jsem do toho šel s tím, že potřebuji zahrát dvě tři rány pod, což bylo reálné. Začal jsem perfektně, prvních sedm jamek jsem si vytvářel šance. Na jedničce birdie, na dvojce minutý putt do birdie z metru šedesát, pak pár lip outů. Mohlo to být o něčem jiném," litoval Cafourek

"Pak se to otočilo trochu na druhou stranu," popsal Cafourek momenty, ve kterých začal tahat za kratší konec. "Birdie nepřicházela, zahrál jsem několik bogey na těžkých jamkách a jestli ten cut nedáte o ránu nebo o čtyři, to už je ve finále jedno," popsal Cafourek, jak se zrodilo jeho kolo za 76 ran a celkové skóre +5.

"Výsledek je pro mě velkým zklamáním, přijel jsem sem s jinou ambicí, ale hra nebyla úplně ideální. O to víc bych chtěl poděkovat fanouškům, že i když se ta loď na druhé devítce potápěla, tak mě jich spousta neopustilo a snažili se udržovat perfektní atmosféru," ocenil Cafourek.

O ránu za ním skončil Matuš, který se oproti 1. kolu o dvě rány zlepšil, pořád ale zůstal dvě rány nad parem s celkovým skóre +6. I on začal s berdíkem hned na první jamce, kterou byla pro Matuše desítka. Svou první devítku ale zakončil bogeym a dabláčem. Po obrátce zahrál ještě dvě birdie, ale na posledních dvou jamkách opět ztrácel rány za dvě bogey.

Stanislav Matuš (Foto: Ladislav Adámek)

"Je to prostě Albatross. Já to hřiště mám rád, ale na greenech se prostě nejsem schopný trefit do jamky. Když to spočítám za oba dny, tak jsem trefil 24 fairwayí z 28. Tam určitě chyba nebyla a ani nevadilo, že nejsem dlouhý hráč, i když Albatross je dlouhé hřiště," povídal Matuš.

"Včera jsem ze vzdálenosti do sta metrů dal čtyři bogey. Asi jsem úplně dobře nekontroloval rány do greenu, ale ze sta metrů prostě nemůžu hrát bogey, minimálně pary. A tam byla největší chyba," popsal, co ho nejvíce trápilo v 1. kole.

"Dnes jsem na druhé devítce prožíval velkou frustraci, když jsem byl pořád u tyče a nemohl jsem dát nic. Pořád mi to sjíždělo po hranách a jeden míček mi zůstal viset půl centimetru nad jamkou. Nejspíš z té frustrace přišel i zbytečný dabláč na osmnáctce."

"Druhou devítku jsem hrál hezky, ale už mi trošku i vypínala koncentrace a na osmičce a devítce jsem dal dva trojputty. Ale to už nehrálo roli, o kolik ran neprojdu cutem už je asi jedno," dodal Matuš.

Jen o chvíli po něm přišel podepsat svou skórkartu Zach, který donesl v pátek 76 ran a dohrál na skóre +7.

"Včera se mi úplně nedařilo, takže jsem dnes musel hrát trošku agresivně. Na první devítce mi to docela šlo, bohužel jsem pak udělal několik chyb a tím končím na turnaji. Hřiště bylo připravené výborně, podmínky byly skvělý test, bohužel moje hra tento týden neobstála," hodnotil Zach své vystoupení na Czech Masters.

Z dopoledních flightů tak byl nad hranicí cutu pouze Ondřej Lieser, který sice zahrál v sobotu +3, ale s celkovým skóre -1 se po dohrání držel jednu ránu nad postupovou hranicí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení